Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Na czym polega starzenie się twarzy?

JB Clinic Zielona Góra / Medycyna estetyczna  / Na czym polega starzenie się twarzy?
Na-czym-polega..

Na czym polega starzenie się twarzy?

Starzenie się twarzy można nazwać procesem wielopoziomowym. Dotyczy on nie tylko skóry, która staje się wiotka, sucha, pokryta zmarszczkami i przebarwieniami. Leżąca pod nią tkanka podskórna staje się coraz cieńsza oraz dodatkowo przemieszcza się w dół. Mięśnie ulegają ścieńczeniu, a kości twarzoczaszki się przebudowują. Zmieniają się proporcje twarzy. Czym charakteryzują się te zmiany – dobrze wiedzieć – by zareagować w odpowiednim czasie.

Wiotka, przesuszona skóra oraz zmarszczki

To wina ubywającego z każdym rokiem kwasu hialuronowego. Zawarty w skórze odpowiada za jej jędrność, elastyczność i gładkość. Niestety w okolicach 25 urodzin jego ilość zaczyna spadać, a wraz z tym pogarsza się jakość naszej skóry. Pierwsze tego oznaki można zauważyć na dolnej powiece, której skóra jest wyjątkowo cienka i jako pierwsza wiotczeje. Kolejne zmarszczki najczęściej widoczne są na czole, wokół oczu (tzw. kurze łapki) oraz nad górną wargą (tzw. zmarszczki palacza). Recepta? Zabiegi regenerujące i nawilżające. Młoda skóra podatna jest na wszelkie stymulacje i szybko się przebuduje (laser frakcyjny, mikronakłuwania, RF, osocze bogatopłytkowe). Z kolei w celu zapewnienia dodatkowo jeszcze nawilżenia skóry warto skorzystać z procedury podania kwasu hialuronowego, który długotrwale nawodni skórę, poprawiając jednocześnie jej jędrność i elastyczność (Restylane Skinboosters).

Ubytki objętości

Są wynikiem zmian w tkance tłuszczowej, która jest coraz cieńsza oraz w wyniku grawitacji opada w dół. Niemal całkowicie zanika w okolicy skroni, maleje jej ilość pod oczami i na policzkach. Oczodół staje się coraz większy tworząc zagłębienie zwane doliną łez. Zmiany zachodzą również w obrębie ust. Czerwień wargowa traci wyrazistość oraz wydłuża się warga górna (z uwagi na chowanie się czerwieni wargi do środka ust). Usta tracą podporę, czego wynikiem są opadające kąciki i tworzące się linie marionetek, zagłębień ciągnących się od kącików ust do brody. Zabiegi rekomendowane na te problemy w większości obejmują procedury z użyciem kwasu hialuronowego, który niczym implant przywraca utraconą objętość. Umożliwia odpowiednie wymodelowanie twarzy czy ust, nadając im właściwe, harmonijne proporcje. W zależności od obszaru i problemu wybierany jest produkt o odpowiednich właściwościach, gwarantujący optymalne efekty. Satysfakcjonujące rezultaty zapewnia również kwas L-polimlekowy, który stopniowo odbudowuje utraconą objętość tkanek głębokich, poprzez stymulowanie wytwarzania naturalnego kolagenu.

Opadanie tkanek

Przemieszczająca się tkanka tłuszczowa, zmiany w kośćcu oraz siły grawitacji powodują, że z czasem fałdy skóry zaczynają opadać. Efekt? Nawisy w postaci bruzd nosowo-wargowych i linii marionetek oraz tzw. chomiki. Chomiki czyli opadające boczne części policzka, które wystają poza prawidłowy kształt twarzy i powodują rozmycie się jej konturu. Inną przyczyną utraty ostrości rysów jest tworzenie się podgardla, które powoduje gładkie przechodzenie twarzy w szyję. Co robić? Lekarz medycyny estetycznej jest w stanie w stopniowy sposób znacznie poprawić wygląd twarzy, najczęściej stosując lifting wolumetryczny. Gęsty, specjalnie do tego przeznaczony kwas hialuronowy uniesie opadające tkanki, zmniejszając widoczne bruzdy. Tworzy nowy stelaż, na którym może się oprzeć skóra, dzięki czemu efekt odmłodnienia jest piorunujący. Twarz wraca do swoich rysów sprzed lat, z zachowaniem naturalnych proporcji.

Kiedy następują powyższe zmiany? Trudno powiedzieć. Zależy to od tempa starzenia się, a jest ono indywidualne. Wpływa na to genetyka oraz tryb życia i sposób odżywiania się. Ważne, by obserwować twarz (mogą nam w tym pomóc wykonywane raz na kilka miesięcy zdjęcia) i zareagować możliwie szybko. Im wcześniej pojawimy się u lekarza medycyny estetycznej tym łatwiej i taniej będzie zatrzymać rozpoczęty proces.

 

Źródło: http://swiadomepiekno.pl/