Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Nici liftingujące PDO

Nici PDO są najnowszą z technik stosowanych w zabiegach odmładzających

Zostały wymyślone około 5 lat temu i bardzo szybko stała się popularną, zarówno w Europie jak i na całym świecie. Zabiegi wykonywane są obecnie w wielu krajach (Japonia, USA, Brazylia, Rosja oraz w Europie Zachodniej). Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony w całej Unii Europejskiej.

Aplikacja nici jest praktycznie bezinwazyjna i praktycznie bezbolesna (pacjent może odczuwać delikatne ukłucia jak przy zabiegu akupunktury). Cały zabieg trwa około godziny (w zależności od ilości użytych nitek), nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć, a powstałe od wkłuć zaczerwienienia ustępują po 3-5 godzinach od zabiegu. Nie ma przeciwwskazań by wrócić do codziennych czynności. Pierwsze efekty są widoczne po 2-3 tygodniach a znacząca poprawa jest po 2-3 miesiącach kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen.

Procedura jest odpowiednia dla osób od około 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia bez górnej granicy wiekowej.

Koncepcja zabiegu jest bardzo prosta i polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici PDO. Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy. Nici te stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, „pory” ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki; następuje lifting skóry. Całkowity czas rozpuszczania wynosi 180 – 210 dni. Materiał spełnia wszelkie wymogi medyczne. Jest atraumatyczny dla tkanek i obojętny dla tkanek. Nie posiada właściwości pirogennych ani antygennych.

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

Kategoria

Medycyna estetyczna