Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Chirurgia stomatologiczna w JB Clinic

JB Clinic Zielona Góra / Stomatologia  / Chirurgia stomatologiczna w JB Clinic
Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna w JB Clinic

W naszej klinice oferujemy kompleksowe zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Doświadczenie naszych stomatologów oraz sprzęt najnowszej generacji sprawiają, że każdy wykonywany przez nas zabieg przeprowadzany jest w pełnym komforcie i poczuciu bezpieczeństwa pacjenta.

Rodzaje zabiegów

Chirurgia stomatologiczna jest bardzo rozbudowaną specjalizacją medyczną. W JB Clinic oferujemy między innymi:

Ekstrakcje zębów – Mówiąc prościej, ekstrakcja jest to usunięcie chorego zęba, zarówno mlecznego, jak i stałego. Ekstrakcja jest zabiegiem w chirurgii stomatologicznej, który stosuje się w ostateczności po wyczerpaniu wszystkich możliwości wyleczenia chorego zęba lub zębów. Za każdym razem przed zabiegiem pacjentowi podaje się znieczulenie. Zazwyczaj jest to znieczulenie miejscowe.

Operacyjne ekstrakcje ósemek – Do chirurgicznego usunięcia ósemek, bardziej znanych jako zęby mądrości, dochodzi w kilku przypadkach. Można powiedzieć, że zęby mądrości są pozostałością po naszych przodkach. Żywność, którą dzisiaj spożywamy, nie wymaga tak intensywnego przeżuwania, jak kiedyś, dlatego ostatnie trzonowce straciły na znaczeniu. Można powiedzieć, że ósemki są specyficznymi zębami. Ze względu na swoje umiejscowienie są trudno dostępne podczas czyszczenia jamy ustnej i częściej narażone są na próchnicę, która szybko może zakazić pozostałe zęby. Próchnica jest pierwszym wskazaniem do usunięcia takiego zęba. Kolejnym przypadkiem, kiedy chirurg stomatologiczny powinien podjąć się usunięcia zęba mądrości, są powracające stany zapalne. Kolejne wskazania to nieprawidłowy wzrost, ucisk na pozostałe zęby powodujący wady zgryzu czy też brak możliwości przebicia się zęba przez dziąsło.

Resekcje wierzchołków korzeni – Zabieg ten polega na odcięciu kawałka korzenia zęba przez chirurga i zabezpieczeniu go specjalnym materiałem dentystycznym. Zabieg resekcji często wykonuje się w momencie, kiedy leczenie endodentyczne nie przyniosło oczekiwanych skutków. Udany zabieg resekcji może uchronić nas przed koniecznością wyrwania zęba.

Hemisekcja zęba – Jest to zabieg przeprowadzany na zębach wielokorzeniowych. Polega on na usunięciu zmienionej chorobowo części zęba. Po hemisekcji mamy możliwość protetycznego odbudowania usuniętej części zęba.

Precyzyjne i komfortowe zabiegi

W JB Clinic zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej przeprowadzamy w sterylnych i komfortowych warunkach. Wykwalifikowani lekarze dentyści dbają o prawidłowy i praktycznie bez bólowy przebieg Państwa wizyt, podczas których przeprowadzane są zabiegi chirurgiczne. Wpływ na komfort naszych pacjentów ma również sprzęt, którego używamy. Za każdym razem jest to sprzęt najwyższej jakości wspomagany najnowszymi technologiami z zakresu stomatologii.