Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Dłonie pod specjalnym nadzorem

JB Clinic Zielona Góra / Medycyna estetyczna  / Dłonie pod specjalnym nadzorem
Dłonie

Dłonie pod specjalnym nadzorem

Dłonie wymagają szczególnej ochrony, ponieważ niemalże przez całą dobę narażone są na niesprzyjające warunki zewnętrzne. Przez nie skóra staje się szorstka i odwodniona, czasami także zaczerwieniona lub boleśnie podrażniona. Nieprzyjemnym efektom możemy skutecznie zapobiec stosując kilka sprawdzonych sposobów.

Dłonie są jednym z najbardziej widocznych atrybutów urody – dodają nam uroku, gdy skóra jest gładka i świeża, ale zaniedbane postarzają. Dlaczego skóra na dłoniach starzeje się szybciej? Ponieważ jest narażona na większy i częstszy wpływ niekorzystnych czynników: promieni UV, co dzień stosowanych detergentów, pogody, klimatyzacji…Ponieważ nie zawiera gruczołów łojowych, czyli ochronnej warstwy natłuszczająco-nawilżającej, opóźniającej starzenie…Co zrobić, aby skóra znów była sprężysta i aksamitna?

Plamom mówimy precz!

Najczęstsze plamy to: słoneczne, starcze albo wątrobowe. Wszystkie wyglądają nieestetycznie i z pewnością dodają lat. Rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu likwidacji intensywnych przebarwień, przy pomocy specjalnego lasera. Wiązka światła nagrzewając melaninę – barwnik znajdujący się w przebarwieniach – rozjaśnia lub niszczy plamę. W zależności od fototypu skóry oraz głębokości przebarwień konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji, od 5 do10. Inna skuteczna terapia polega na zastosowaniu Cosmelanu. Jest to preparat (w formie kremu) nowej generacji o silnym działaniu depigmentacyjnym, który można nakładać o każdej porze roku. Leczenie odbywa się w oparciu o obserwację reakcji skóry, tak że każdy pacjent indywidualnie konstruuje terapię. Ważne! Żadna z kuracji nie likwiduje tendencji do przebarwień. Więc jeśli po zabiegach uzyskamy aksamitną, pozbawioną plam skórę – w naszych rękach jest jej utrzymanie w tym stanie.

Skóra jak u węża..

Prześwitywanie naczyń krwionośnych, brak napięcia skóry, spadek nawilżenia tkanek powoduje, że dłonie wyglądają jak zasuszone. Obecnie do skutecznej rewitalizacji skóry wykorzystywane są iniekcje preparatów Restylane Skinboosters, opartych na specjalnie zmodyfikowanym kwasie hialuronowym. Ich opatentowana struktura umożliwia zwiększone możliwości wiązania wody, a tym samym utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Co więcej udowodniono klinicznie, że podanie Restylane Vital lub Restylane Vital Light pobudza produkcję nowego kolagenu, który jest podstawowym budulcem skóry, która staje się bardziej elastyczna, jędrna i widocznie odświeżona. Dla uzyskania prawidłowego nawilżenia należy wykonać 3 zabiegi, w odstępach 4 tygodni.

„Kościste” dłonie

Dla osób, których dłonie z wiekiem utraciły objętość, a przez cienką skórę prześwitują ścięgna i zarys kości, rekomendowany jest zabieg wolumetrii, z użyciem gęstszego kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia. Obie metody w szybki i widoczny sposób odbudują objętość, dając efekt zagęszczenia skóry i wygładzenia fałdów. Kwas hialuronowy poprzez zwiększenie objętości tkanki podskórnej powoduje lepsze napięcie, a ponadto poprawia stan skóry – staje się ona bardziej nawilżona, ma ładniejszy wygląd i jest bardziej elastyczna.

Pamiętaj!

Aby efekty zabiegów utrzymywały się jak najdłużej, dobrze jest wprowadzić do codziennej pielęgnacji profilaktykę przeciwstarzeniową.

Po pierwsze odpowiedni krem

Konsystencja kremu do rąk jest inna niż np. kosmetyku do pielęgnacji twarzy czy ciała. Krem do rąk, poza substancjami odżywczymi i silnie nawilżającymi, powinien charakteryzować się doskonałą strukturą wchłaniania, a po aplikacji nie powinien pozostawiać na skórze tłustego filmu. Dlatego błędem jest wcieranie w dłonie niezużytego kremu np. do twarzy, który nie spełni wymagań odwodnionej i grubszej skóry rąk. Idealny kosmetyk zawierać musi dodatkowo filtry UVA i UVB, chroniące dłonie przed zgubnym promieniowaniem.

Do domowych prac – dla przypomnienia

Nie wszyscy komfortowo czują się wykonując domowe prace w gumowych czy lateksowych rękawiczkach. A szkoda, bo kontakt z detergentami jest szkodliwy dla dłoni. Rękawiczki powinny być więc jednym z podstawowych elementów codziennej pielęgnacji skóry rąk.

Wisienka na torcie czyli paznokcie

Również wymagają stosownego nawilżenia. Z pomocą przyjdą specjalistyczne olejki i odżywki, które nawilżają i wzmacniają płytkę paznokcia. Warto również zadbać o odpowiedni manicure. I nie z powodów – leczniczo-profilaktycznych, ale dla dobrego samopoczucia. Tej wiosny królować będą przede wszystkim metaliczne lakiery w odcieniach złota i srebra. Wyobraźcie sobie jak pięknie będą połyskiwać w wiosennym słońcu!