Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Gabinet stomatologiczny bez bólu

JB Clinic Zielona Góra / Stomatologia  / Gabinet stomatologiczny bez bólu
Gabinet stomatologiczny i bezbolesne zabiegi

Gabinet stomatologiczny bez bólu

Pierwszym skojarzeniem, jakie budzi się w głowie wielu pacjentów na słowa „gabinet stomatologiczny” jest ból. Złe doświadczenia z dentystami często zamykają ludzi na wizytę stomatologiczną. Przez to problemy uzębienia tylko się pogłębiają. Jeżeli te skojarzenia związane są z odwiedzinami u stomatologa wiele lat temu, musicie wiedzieć, że w tym czasie gabinety stomatologiczne unowocześniły swoje procedury. Dzięki temu obecnie można leczyć zęby nie odczuwając żadnego dyskomfortu.

Coraz lepsze warunki

Przede wszystkim wpływa na nie to, że każdy gabinet stomatologiczny stara się dbać o komfort psychiczny pacjentów. Troska o pacjentów przejawia się poprzez informowanie ich o działaniach, jakie będą podejmowane, dbaniem o higienę i estetykę czy reagowaniem na wszelkie nieprawidłowości. Jednak nadal zdarza się, że strach przed wizytą dentystyczną paraliżuje podjęcie decyzji o leczeniu zębów. W takim wypadku najlepszą metodą może okazać się zabieg stomatologiczny w znieczuleniu.

Znieczulenia narkozą

Mitem jest, że ta metoda znieczulania jest niebezpieczna dla zdrowia pacjentów. Każdy dobrze przygotowany gabinet stomatologiczny z pełnym zapleczem anestezjologicznym i doświadczonymi pracownikami w pełni bezpiecznie przeprowadzi zabieg stomatologiczny. Do zabiegu kwalifikuje dentysta poprzez wywiad z pacjentem. Najczęściej narkozę stosuje się w leczeniu chirurgicznym, endodontycznym i implantologicznym. Jednak zalecana jest również przy dentofobii i niepełnosprawności. Narkoza polega na wprowadzeniu pacjenta w stan snu. Dzięki tzemu lekarz dentysta może przeprowadzić całą procedurę, a pacjent budzi się dopiero po jego ukończeniu.

Znieczulenia nasiękowe

Ta niespotykana nazwa kryje w sobie często spotykaną w gabinetach stomatologicznych technikę znieczulania. Znieczulenie miejscowe (bo tak również jest nazywana ta metoda) polega na zaaplikowaniu bezpośrednio w dziąsło zastrzyku. Jego ogromnym plusem jest szybkość działania i całkowita skuteczność. Pozwala to na 100% wyeliminowanie odczuwania bólu w trakcie zabiegu. Ze względu jednak na strach wielu osób przed zastrzykiem, ta tradycyjna metoda jest często łączona w gabinetach stomatologicznych z podaniem gazu rozweselającego przed zastrzykiem. Pozwoli to zachować komfort podczas iniekcji i jednocześnie całkowitą efektywność znieczulenia.

Znieczulenia komputerowe

Jest to stosunkowo nowa metoda, która została opracowana, aby zwiększyć komfort przeprowadzania samego znieczulenia. Polega ona na tym, że czujniki zaprogramowane komputerowo regulują ilość podawanego preparatu znieczulającego. Tak zaprogramowana automatyczna kontrola sprawia, że pacjent nie czuje odrętwienia warg i nie osłabia mu się mimika. Aplikator znieczulenia komputerowego nie ma wiele wspólnego z igłą i strzykawką, chociaż wygląd mógłby na to wskazywać. Ukłucie jest nieodczuwalne, a jego precyzja o wiele wyższa, niż przy innych metodach.

Sedacja wziewna w gabinecie stomatologicznym

Sedacja wziewna, czyli inaczej mówiąc – gaz rozweselający. Jest to metoda znieczulenia szczególnie polecana osobom, które czują strach przed wizytą u stomatologa. Zabieg przy wykorzystaniu gazu rozweselającego polega na podaniu pacjentowi podtlenku azotu. Podtlenek sprawia, że poziom bólu znacząco się zmniejsza, a pacjent może się zrelaksować i nie czuć lęku w trakcie zabiegu.

Bezbolesne leczenie w gabinecie stomatologicznym

Sposobów na uniknięcie bólu jest wiele. Jednak aby skutecznie pozbyć się strachu przed wizytą u stomatologa najlepiej jest przełamać się i umówić na pierwszą wizytę u profesjonalistów. Podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym JB Clinic wystarczy, że raz opowiesz nam o swoich lękach i fobiach, a my zadbamy o to, aby każda następna wizyta była dla Ciebie komfortowa i bezstresowa.