Lekcja nawilżania
Najbardziej na świecie twoja skóra potrzebuje wody. Bez niej wysusza się, matowieje i szybciej traci gładkość. Słońce, wiatr, klimatyzacja – niestety działają rujnująco. Co możesz zrobić? Nawilżaj ją, a odwdzięczy się młodzieńczym blaskiem. Przedstawiamy 5 kroków, aby to osiągnąć!
1. Podstawa dbania o skórę, czyli filtr przez cały rok
Stosowanie kremu z wysokim filtrem to absolutny must have porannego makijażu. Idealnie jak będzie to kosmetyk chroniący zarówno przed promieniowaniem UVB( na etykiecie powinien pojawić się skrót SPF) i UVA (na etykiecie widnieje skrót PPD lub IPD). Dlaczego? Promienie UVB odpowiadają za powstawanie zaczerwienienia i oparzeń słonecznych, natomiast UVA (obecne cały rok!) docierają aż do skóry właściwej, gdzie uszkadzają podstawowe struktury nadające jej sprężystość: kolagen i elastynę, powodując jej przedwczesne starzenie. I są o tyle zdradliwe, że zniszczeń, które dokonują nie widzimy gołym okiem
2. Poranna toaleta, czyli jaki krem wybrać
Niezależnie od typu cery, obowiązkowy zestaw w kosmetyczce powinny tworzyć: tonik i krem nawilżający. Ten pierwszy tonizuje skórę, czyli wyrównuje jej odczyn pH, lekko oczyszcza i nawilża oraz przygotowuje cerę pod kolejne kosmetyki. Natomiast działanie kremu nie polega wcale na dostarczaniu skórze wilgoci, lecz przede wszystkim na zapobieganiu jej utracie! Intensywne nawilżenie zapewnią kosmetyki, które pomogą odbudować i zabezpieczyć warstwę lipidową naskórka, czyli te z olejkami i wyciągami roślinnymi, ceramidami, kolagenem i witaminą E. Na co dzień używaj choć jednego preparatu z kwasem hialuronowym – najsilniejszym dostępnym składnikiem, uzupełniającym niedobory wilgoci w skórze. A jeżeli nadal masz uczucie ściągnięcia potraktuj ją nawilżającym serum lub zrób odpowiednią maseczkę.
3. Wieczorny rytuał, czyli znaczenie demakijażu
Warto robić go umiejętnie, bo nawet na tym etapie można popełnić kilka błędów. Do oczyszczania używaj łagodnego mleczka do skóry suchej lub płynu micelarnego o działaniu nawilżającym. W aptece poszukaj kosmetyków do demakijażu dla cery alergicznej: są tak pomyślane, by nie naruszać warstwy lipidowej i nie przesuszać skóry. Zrezygnuj natomiast z używania mydła: potrafi silnie przesuszyć cerę, nawet tłustą i trądzikową. Uważaj też na wodę z kranu: do przemywania twarzy używaj wyłącznie łagodnej, miękkiej wody przegotowanej lub źródlanej. To drobna, ale znacząca zmiana, która naprawdę działa na skórę!
4. Mezoterapia, czyli powierzchowne nawadnianie
Mezoterapia to jeden z najstarszych zabiegów regenerujących, odświeżających i nawilżających skórę. Polega na bardzo precyzyjnym, płytkim wstrzykiwaniu niewielkich ilości odżywiających substancji. W przypadku przywrócenia prawidłowego nawilżenia, będzie to przede wszystkim to niestabilizowany kwas hialuronowy. Efekty widoczne są szybko, ale niestety równie szybko…znikają. W zależności od potrzeb skóry, aby uzupełnić jej niedobory, konieczne jest wykonanie serii zabiegów, które później należy powtarzać.
5. Restylane Skinboosters, czyli nawilżanie na dłużej
Zabiegi Restylane Skinboosters to skuteczna alternatywa dla zabiegów mezoterapii niestabilizowanym kwasem hialuronowym. Z uwagi na powolny rozpad wiązań stabilizujących kwas hialuronowy, podanie preparatów Restylane Skinboosters zapewnia długo utrzymujące się efekty. Zabieg polega na wstrzykiwaniu preparatu głęboko w skórę bardzo cienką igłą lub kaniulą. Efekt? Skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, drobne zmarszczki znikają, dzięki czemu twarz wygląda na jaśniejszą i pełną blasku. Po zabiegu zalecane jest codzienne spożywanie większej ilości płynów – stwarza to optymalne warunki dla rewitalizacji skóry i wydłuża efekty.
Źródło: http://swiadomepiekno.pl/