Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Wiosenne porządki na skórze

JB Clinic Zielona Góra / Kosmetologia  / Wiosenne porządki na skórze

Wiosenne porządki na skórze

Na skórze jak w życiu – są takie momenty, kiedy trzeba przeprowadzić generalne porządki, aby przygotować się do tego, co nowe, i „posprzątać” po starym.

Wiosenne porządki na skórze to nie tylko hasło marketingowe. W okresie sezonowego przesilenia cera naprawdę potrzebuje odświeżenia i regeneracji – z dwóch powodów:

  • po zimie – skóra wymaga rewitalizacji i regeneracji, często jest bowiem przesuszona przebywaniem w ogrzewanych pomieszczeniach i na mrozie, niedotleniona, a przez to szara, zmęczona i pozbawiona blasku;
  • przed latem – potrzebuje silnej regeneracji, aby przygotować się do spotkania z promieniami UV, mocnym słońcem i atakiem wolnym rodników.

Podstawą programu porządkowego jest złuszczanie. Może to być mikrodermabrazja, hydrabrazja czy złuszczające zabiegi laserowe, my jednak szczególnie polecamy peelingi chemiczne. Rodzaj kwasów, ich mieszanka, stężenie, a przez to głębokość działania – są indywidualnie dobierane do potrzeb skóry pacjenta, zapewniając nie tylko efekt wygładzenia, ale też pobudzenia czy naprawy skóry, w zależności od wskazania. Peelingi najszybciej poprawiają wygląd skóry, oczyszczają ją z zanieczyszczeń i dodają blasku. Przyspieszają też ukrwienie skóry, a tym samym jej dotlenienie. Nasza marka stworzyła unikalny koncept personalizowanych terapii Neauvia Restore System na bazie peelingów. Lekarz indywidualnie dobiera zestaw: kwasów (fiolki Peel) i składników aktywnych (fiolki Active). Fiolki są mieszane tuż przed zabiegiem. Do wyboru są 4 rodzaje kwasów (glikolowy, pirogronowy, salicylowy, migdałowy) oraz 5 rodzajów substancji aktywnych: do skóry trądzikowej, do skóry z oznakami starzenia, do skóry z przebarwieniami, do skóry wrażliwej i do skóry wymagającej silnej antyoksydacji. Peeling ma formę maski peel-off, nakładanej na skórę na ok. 40 minut. Efekty są widoczne natychmiast! Co ważne, peeling przygotowuje też skórę do przyjęcia składników zawartych w produktach kosmetycznych – poprawiając ich wchłanianie i działanie.

Czas na nawilżanie! Ogrzewane powietrze i warunki atmosferyczne (a także częste zmiany temperatur) naruszają barierę hydro-lipidową skóry, powodując jej przesuszenie i szorstkość, a często także zwiększoną skłonność do podrażnień. Najszybszą metodą dogłębnego nawilżenia skóry jest mezoterapia kwasem hialuronowym. Zabieg najlepiej wykonać 3-4 razy w odstępie co 3-4 tygodnie. Nasz preparat do mezoterapii – Neauvia Hydro Deluxe, który został nagrodzony Perłą Dermatologii Estetycznej, zawiera też aminokwasy oraz dodatek hydroksyapatytu wapnia, substancji biostymulującej, czyli pobudzającej naturalną produkcję kwasu hialuronowego. Dzięki temu możesz liczyć na poprawę napięcia i gęstości skóry. Nie zapomnij też o ustach! Nie musisz ich od razu powiększać – ostrzyknięcie kwasem hialuronowym to doskonały sposób na ich nawilżenie i rewitalizację oraz dodanie im apetycznej jędrności. Poza tym odświeżone usta sprawiają, że cała twarz wydaje się bardziej młoda i promienna.

Antyoksydacja to kolejny ważny etap wiosennej odnowy skóry. Im więcej słońca, tym bardziej nasza skóra jest atakowana przez wolne rodniki. Nie zapominaj więc o codziennym stosowaniu preparatów z przeciwutelniaczami – rano, aby stworzyć na skórze tarczę ochronną, i wieczorem, po dokładnym demakijażu – aby naprawić szkody wyrządzone jej przez wolne rodniki w ciągu dnia. Polecamy nasze antyoksydacyjne hity z nowej, medycznej (dostępnej w gabinetach) linii Neauvia Advanced Caresystem – Antiox Serum oraz C-Shot z aktywną witaminą C w 30% stężeniu (najwyższym stosowanym w kosmetykach). Witamina C to prawdziwy hit wśród składników odmładzających – nie tylko jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, ale też rozjaśnia i rozświetla skórę i przyczynia się do wzmożonej produkcji kolagenu. Serum stosuj razem z kremem C-Routine z 4% witaminą C.

 

Serdecznie zapraszamy do JB Clinic Stomatologia | Medycyna Estetyczna | Kosmetologia w Zielonej Górze