Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Nie bój się medycyny estetycznej

JB Clinic Zielona Góra / Medycyna estetyczna  / Nie bój się medycyny estetycznej

Nie bój się medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna w odróżnieniu od chirurgii plastycznej, opiera się wyłącznie na pozachirurgicznych i małoinwazycjnych procedurach. Zabiegi nie wymagają pobytu w szpitalu, wykonywane są w gabinetach medycyny estetycznej.  Często nie pozostawiają żadnego zdradliwego śladu i od razu pozwalają na powrót do codziennych aktywności.

Medycyna estetyczna to nowy wymiar dbania o siebie. Zabiegi często nazywane lunchowymi z uwagi na krótki czas, potrzebny do ich przeprowadzenia, mają za sobą solidne badnia kliniczne. Najlepsze preparaty i urządzenia wykorzystywane do zabiegów są doskonale przebadane i bezpieczne. Skąd więc obawa przed skorzystaniem z zabiegów, których zadaniem jest naturalne spowolnienie efektów starzenia? Przedstawiamy najczęstsze obiekcje pacjentek:

Nie chcę mieć przerysowanej, karykaturalnej twarzy!

Obawa może być uzasadniona, patrząc na niektóre celebrytki czy kobiety na ulicy. Ale coraz więcej jest też osób, które korzystają z zabiegów i wyglądają świetnie! Zadaniem medycyny estetycznej jest naturalne podkreślanie urody bez efektu sztuczności – i takie wzory propagują najlepsze gabinety i specjaliści. Zabiegi mają poprawić wygląd, nie zmieniając wyrazu i cech  twarzy, a dobry lekarz woli czasami zaaplikować mniejszą dawkę preparatu i potem ewentualnie go dodać, niż przesadzić. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego lekarza. Warto dowiedzieć się więcej o specjaliście, do którego się wybieramy, poczytać opinie czy podpytać znajome – bo najlepszą reklamą, jest zadowolona i pięknie wyglądająca  koleżanka.

Boję się bólu…

To naturalne bać się czegoś, czego nie znamy. Ale najlepsze firmy produkujące preparaty, mając na uwadze komfort pacjenta, wprowadziły do wypełniaczy dodatek lidokainy – czyli środka znieczulającego. Zawiera go między innymi cała linia produktów Restylane. To zdecydowanie redukuje ból w trakcie zabiegu, a jeśli jesteś wyjątkowo wrażliwa, dodatkowo możesz poprosić o wcześniejsze posmarowanie skóry maścią znieczulającą. Czasem może się zdarzyć, że będziesz odczuwać delikatną tkliwość w miejscu podania produktu, to naturalne i potrwa tylko kilka dni.

Czy wykorzystywane produkty są bezpieczne?

Na rynku jest dostępna duża ilość preparatów, dlatego ważne jest upewnienie się, na jakich pracuje lekarz, do którego się wybieramy. Z kwasów hialuronowych najlepiej przebadane są produkty Restylane – posiadają ponad 75 badań klinicznych. Zawierają kwas hialuronowy w 99% identyczny z tym produkowanym przez organizm ludzki. Dzięki temu, że produkty są biozgodne, nie powodują uczuleń i nie wymagają żadnych prób alergicznych.

Czy po zabiegu nie pozostaną trwałe ślady?

Zdecydowanie nie! Podczas iniekcji kwasu hialuronowego czy L-polimlekowego wykorzystywane są najczęściej cienkie igły, po których znaku nie będziesz widziała, już kilkanaście, a maksymalnie kilkadziesiąt minut po zabiegu. Czasem zabieg wykonywany jest przy pomocy kaniuli – czyli takiej tępo zakończonej igły, która minimalizuje ryzyko powstania siniaka. Ślady mogą powstać po zabiegach laserowych i są one ich naturalnym następstwem. Należy się do nich odpowiednio przygotować – planując sobie dni bez szczególnych wyjść czy wizyty dalekiej rodziny.  Podczas konsultacji lekarz powinien Cię poinformować, jaki czas po zabiegu skóra może być zaczerwieniona czy obrzęknięta.

Ważne wskazówki:

Zanim zdecydujesz się na zabieg, zwróć szczególną uwagę na kilka istotnych elementów:

– czy zabieg wykonuje lekarz? Tylko on będzie mógł i umiał Ci pomóc w przypadku powikłania, które może się pojawić po każdym zabiegu. To jest medycyna, a pacjent to żywy organizm, który zdarza się, że niestandardowo zareaguje na  dany preparat czy metodę.

– jakich preparatów używa lekarz? Oddajesz w jego ręce swoją twarz, czyli wizytówkę każdej kobiety. Ważne, żeby pracował na sprawdzonych i bezpiecznych produktach.

– zasięgnij opinii o specjaliście. Nikt nie chce być królikiem doświadczalnym osoby o małym doświadczeniu. Zabiegi mają podkreślić Twoje piękno i naturalne rysy!

 

Serdecznie zapraszamy do JB Clinic Stomatologia | Medycyna Estetyczna | Kosmetologia w Zielonej Górze