Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Poradnik +20 – jak dbać o skórę?

JB Clinic Zielona Góra / Medycyna estetyczna  / Poradnik +20 – jak dbać o skórę?
Poradnik 20+

Poradnik +20 – jak dbać o skórę?

Mimo, iż niedawno osiągnęłaś pełnoletniość i pewnie trudno będzie Ci w to uwierzyć, Twój organizm powoli zaczyna się starzeć. Oczywiście na jego tempo mają wpływ geny i styl życia, więc u każdej osoby proces ten przebiega indywidualnie. Natomiast jest to z pewnością czas, kiedy należy wprowadzić właściwą pielęgnację, by skóra dłużej zachowała dobrą kondycję i piękny wygląd.

Rozpraw się z bliznami i naczynkami

Jeśli przechodziłaś trądzik młodzieńczy mogły pozostać po nim nieestetyczne ślady w postaci blizn. To odpowiedni czas by poddać się zabiegom, które skutecznie i trwale zlikwidują ten problem. Cera stanie się gładka i nie będziesz musiała kryć jej pod makijażem W tym wieku również stosowane są terapie mające na celu zamknięcie popękanych naczynek. Nieleczone zmiany mogą się pogłębić i w przyszłości prowadzić do trądziku różowatego. Pamiętaj też, że zamykając widoczne naczynka, nie pozbędziesz się tendencji do ich nabywania, dlatego unikaj czynników, które je powodują (główne to promienie słoneczne).

Chroń się przed słońcem

Słońce potrafi w znacznym stopniu oszpecić naszą skórę, jak choćby w postaci przebarwień czy popękanych naczynek. O ile są one możliwe do usunięcia, to terapia często jest długotrwała i kosztowna. Brak regularnej, czyli codziennej ochrony przed promieniami UV, przyspiesza również starzenie się skóry, jej wysuszanie i powstanie zmarszczek. Pamiętajmy, że promieniowanie przenika przez chmury, szyby, a także ubranie. Na co dzień wystarczy stosować kremy o faktorze 20-30, a w trakcie urlopu + 50 – uzupełniając jego warstwę co 2-3 godziny.

Nawilżanie w tubce

Właściwy krem to taki, który poza tym, że odpowiada potrzebom typu naszej skóry, uszczelnia barierę hydrolipidową. Jednym z problemów skóry jest jej szybkie przesuszenie, dlatego kosmetyk hamujący utratę wody, zapewni jej jędrny i zdrowy wygląd. Doskonałym nawilżaczem jest wazelina, ale można stosować też parafinę lub lanolinę.

Nawilżanie w ampułce

To dostarczanie skórze z zewnątrz kwasu hialuronowego, który wiąże wodę i odpowiada za jej nawilżenie. Jako że jego ilość z czasem zanika, należy go uzupełniać. W trakcie mezoterapii podawany jest nieusieciowany kwas hialuronowy, który świetnie nawodni skórę, ale niestety na kilka dni (wynika to z jego budowy) natomiast zawarty w Restylane Skinboosters, stabilizowany kwas hialuronowy pozwoli długotrwale cieszyć się efektami, zapewniając nawilżenie w głębokich warstwach skóry. Poprawiając jej elastyczność, gęstość i napięcie oraz stymulując powstanie nowego kolagenu doskonale ją zrewitalizuje.

Odpowiednio wcześnie rozpoczęta prawidłowa pielęgnacja wydłuży czas zdrowego i zadbanego wyglądu Twojej skóry. Dobrze nawilżona skóra jest w stanie dłużej opierać się procesom starzenia, dzięki czemu będziesz wyglądać młodziej i atrakcyjniej niż równolatki.