Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Poradnik +40 – jak opanować turbo starzenie?

JB Clinic Zielona Góra / Medycyna estetyczna  / Poradnik +40 – jak opanować turbo starzenie?
Jak-opanowac

Poradnik +40 – jak opanować turbo starzenie?

„Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień” – masz tak? To może oznaczać, że do tej pory niezbyt sumiennie przykładałaś się do pielęgnacji, a szkoda. Twój wygląd po czterdziestych urodzinach zależy od dotychczasowych starań. Jeśli odpowiednio wcześnie postawiłaś na profilaktykę, teraz wystarczą zabiegi, które podtrzymają dobry wygląd. Jeśli po raz pierwszy masz kontakt z medycyną estetyczną… to wpierw należy odbudować, to co przez lata straciłaś.

Kontroluj i dopieszczaj

Dbasz o skórę od lat, dlatego po czterdziestce zauważysz, że zmiany związane z procesem starzenia zaczynają zachodzić szybciej. Statystycznie ilość kwasu hialuronowego w skórze jest o połowę mniejsza, niż w okresie niemowlęctwa, słabną mięśnie, zanika tkanka tłuszczowa, następuje remodeling kostny. Oczywiście, korzystając regularnie z gabinetu medycyny estetycznej wszystkie ubytki (kwasu hialuronowego, kolagenu) były regularnie uzupełniane, dzięki czemu wyglądasz dziś młodziej niż rówieśniczki. Wskazane są zabiegi stymulujące odbudowę skóry – w tym wieku jeszcze to możliwe. Warto powalczyć o nowe włókna kolagenowe i elastyny – to inwestycja w przyszłość. Skorzystaj:

  • nawilżanie i ujędrnianie skóry – w tym mistrzem jest Restylane Skinboosters – długotrwale nawilży, wygładzi i odmłodzi skórę. Zabieg ma również klinicznie udowodnione pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu. Po 40 r. ż. odpowiednie zabezpieczenie należy się również twojej szyi, dekoltowi i dłoniom – pamiętaj, skóra dobrze nawilżona dłużej opiera się starzeniu 🙂
  • osocze bogatopłytkowe – czyli wykorzystanie potencjału, który masz we krwi. Wampirzy lifting polega na podaniu zawartych w Twojej krwi czynników wzrostu, które powodują intensywną regenerację i przeciwdziałają większości czynników wpływających na starzenie się skóry.
  • odbudowa – zachodzące zmiany mogą prowadzić do ubytków objętości w okolicach skroni, policzków, brody – by je odbudować należy zastosować kwas hialuronowy lub L- polimlekowy. Ten pierwszy błyskawicznie i widocznie przywróci prawidłowe proporcje. Kwas L-polimlekowy działa stymulująco, odbudowując włókna kolagenowe zapewni wypełnienie objętości i poprawę gęstości skóry. Jest to dyskretna metoda – efekty narastają stopniowo, optymalne widoczne są po 4-6 tygodniach.

Napraw i otocz troską

Po czterdziestce część zmian, które zaszły na skutek starzenia czy działania niekorzystnych czynników (słońce, dym papierosowy) jest nie do usunięcia. Właściwa pielęgnacja to praktycznie +20. Teraz lekarz skupi się na odbudowie i podtrzymaniu. To wpłynie na większą częstotliwość (niż panie, które dbają o skórę od lat) i niestety fundusze. Skórę należy odpowiednio nawilżyć, zmarszczki wypełnić, uruchomić procesy regeneracyjne. Szczęśliwie, nie wszystko stracone, należy tylko uzbroić się w cierpliwość i konsekwentnie stosować do zaleceń lekarz. Wachlarz zabiegów szczęśliwie jest spory. Oprócz zabiegów podtrzymujących i dopieszczających wymienionych powyżej lekarze często dodają:

  • laser frakcyjny CO2 – to odmładzanie przez dziurkowanie. Uszkadzając skórę w sposób kontrolowany, uruchamia procesy regeneracyjne, stymulując ją do produkcji kolagenu. Po zabiegu skóra staje się zagęszczona, napięta i wyraźnie odświeżona.
  • wypełnianie zmarszczek – brak właściwiej troski o skórę często powoduje, że na twarzy pojawiają się linie zwane zmarszczkami. Są to m.in. bruzdy nosowo-wargowe biegnące od skrzydełka nosa w dół do kącików zewnętrznych ust, linie marionetki – czyli pionowe ubytki od kącików ust w dół (wokół brody). Wypełnienie polega na iniekcji kwasu hialuronowego, który uniesie zmarszczkę i nawilży skórę w miejscu podania.
  • soft-lifting – zabieg ten umożliwia naturalną poprawę wyglądu całej twarzy w czasie jednej sesji zabiegowej, a nie tylko wybranego jej fragmentu. Jednocześnie poprawia nawilżenie tkanek, pozwala zapobiegać i/lub korygować powstawanie zmarszczek i przywraca naturalny owal twarzy.

Kolejny raz sprawdza się dewiza, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W przypadku medycyny estetycznej oznacza to również taniej i szybciej… Po czterdziestce lekarz medycyny estetycznej staje się Twoim sojusznikiem, by długo i dobrze wyglądać.

 

Źródło: http://swiadomepiekno.pl/