Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Sculptra – Powrót do młodości

JB Clinic Zielona Góra / Medycyna estetyczna  / Sculptra – Powrót do młodości

Sculptra – Powrót do młodości

Sculptra – powrót do młodości

Zawartość kolagenu w skórze odpowiedzialnego za jej grubość i elastyczność zaczyna spadać po trzydziestym roku życia. Niestety. Wyedy pojawiają się pierwsze oznaki przegranej walki z grawitacją: skóra staje się obwisła, kontury twarzy się zacierają, a znajomi coraz częściej postrzegają nas jako zmęczonych i niewyspanych.

Co można zrobić? Idealne rozwiązanie to kwas L-polimlekowy (Sculptra), który stopniowo odbuduje utraconą objętość tkanek głębokich. W wielu przypadkach dobre efekty utrzymują się nawet ponad 2 lata.

Co to jest Sculptra?

Sculptra to unikatowy preparat , którego celem jest stymulowanie naturalnego wytwarzania kolagenu. Efekty narastają stopniowo – kilka tygodni po iniekcji, kwas L-polimlekowy uruchamia procesy naprawcze głęboko w tkankach podskórnych. Dzięki utworzeniu rusztowania dochodzi do naturalnego liftingu, czyli naprężenia i uniesienia opadających tkanek. Skóra staje się bardziej jędrna, grubsza, a kontury twarzy wygładzają się. Sculptra to doskonale przebadana i bezpieczna substancja, która z czasem całkowicie rozkłada się w ludzkim organizmie.

Dla kogo jest zabieg?

Dla osób, które zauważyły ubytki objętości w okolicach kości policzkowej, zacierający się kontur twarzy w okolicach skroni i linii żuchwy, powstawanie tzw.chomiczków w wyniku opadającej skóry policzków. Jak również dla pacjentów młodszych, odczuwających estetyczny dyskomfort – podanie kwasu L-polimlekowego ma wówczas charakter profilaktyczny i spowalniający procesy starzenia.

Jakie są efekty?

 • wygładzenie zmarszczek oraz spłycenie bruzd
 • stopniowa odbudowa objętości w okolicy skroni oraz kości jarzmowych
 • poprawa owalu i zwiększone napięcie skóry na linii żuchwy
 • delikatne uniesienie opadających policzków oraz kącików ust
 • naturalny i młody wygląd skóry

Nowe, grube włókna kolagenowe, które powstają w skórze zwiększają sprężystość i gęstość tkanek, jak również poprawiają jędrność i elastyczność skóry. Podanie preparatu Sculptra pozwala uzyskać długotrwały i naturalny efekt odmłodzenia całej twarzy, a nie tylko jej fragmentu. Zaletą zabiegu jest powolnie narastający efekt utrzymujący się nawet 2 lata.

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem. Zabieg trwa około 30 minut. Po zabiegu mogą wystąpić przejściowe reakcje takie jak: obrzęk, zaczerwienienie lub krwiaki. Wszystkie te reakcje ustępują po kilku dniach. Po zabiegu konieczny jest masaż twarzy według zaleceń lekarza. Celem uzyskania optymalnego efektu – przy wiotkości i ubytkach objętości – zalecane jest wykonanie 3 zabiegów, w odstępie 4-6 tygodni. Po roku od serii stosuje się 1 zabieg – w celu podtrzymania uzyskanego efektu.

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia
 • choroby autoimmunologiczne
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych, keloidów
 • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne na twarzy
 • niewyrównana cukrzyca
 • choroby nowotworowe

Indywidualny plan zabiegów dobrany do potrzeb skóry zależny jest od wieku pacjenta, stylu życia oraz zaawansowania problemu. Odpowiednio przeszkolony lekarz przedstawi go podczas konsultacji.

źródło: swiadomepiekno.pl