Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Wybielanie zębów Zielona Góra

JB Clinic Zielona Góra / Stomatologia  / Wybielanie zębów Zielona Góra
Wybielanie zębów Zielona Góra - JB Clinic

Wybielanie zębów Zielona Góra

Każdy z nas marzy o pięknym i śnieżnobiałym uśmiechu. Taki uśmiech może nam dodać pewności siebie i pozwoli poczuć się komfortowo w każdej codziennej sytuacji. Jednak aby osiągnąć doskonały rezultat wybielania zębów nie zawsze wystarczą tradycyjne metody…Właśnie na te potrzeby odpowiada JB Clinic, oferując prosty zabieg stomatologiczny. Wybielanie zębów jest prostsze i bardziej dostępne niż mogłoby się wydawać. Zabieg polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu i naświetlenia ich specjalistyczną lampą.

Na czym polega proces wybielania zębów?

Wybielanie zębów lampą staje się coraz bardziej popularnym sposobem na piękny i śnieżnobiały uśmiech. Zabieg jest w pełni bezpieczny i nieingerujący w zdrowie pacjentów. Proces wybielania wykorzystuje działanie substancji utleniających, co w efekcie daje rezultaty widoczne już od pierwszej wizyty u stomatologa. Jak wygląda sam zabieg?

Na powierzchnię zębów nakładany jest specjalistyczny żel.W jego skład najczęściej wchodzą nadtlenek wodoru i nadtlenek mocznika. Te składniki aktywują się pod wpływem promieniowania lampy.Należy pamiętać, aby przed podjęciem zabiegu zadbać o to, aby wszystkie zęby były zdrowe. Najczęściej zaleca się również czyszczenie kamienia nazębnego lub piaskowanie jako działania przed zabiegowe. Te czynności dadzą nam pewność, że nic nie przeszkodzi w pracy na właściwej warstwie uzębienia.

Skąd biorą się przebarwienia?

Często problem przebarwień na zębach pojawia się, nawet gdy dbamy o nie na wszystkie sposoby. Nic w tym dziwnego, takie przypadki są normą dla wielu osób. Przebarwienia i defekty w kolorze uzębienia mogą być skutkiem wielu, także niezależnych od nas przyczyn. Między innymi:

– chorób genetycznych
– chorób trzustki lub krwi
– długotrwałe przyjmowanie leków, które zawierają tetracykliny
– niewłaściwa dieta i sposób żywienia
– spożywanie kawy, herbaty, soków
– palenie tytoniu

Również po przeprowadzeniu samego zabiegu wybielania zębów zaleca się stosowanie tzw. „białej diety”, czyli takiej, która wyklucza żywność silnie barwiącą. Stosowanie białej diety zapobiega wchłonięciu przez szkliwo kolorów, które mogłyby przeszkodzić w utrzymaniu pożądanych efektów.

Pokarmy, jakich należy unikać przez dwie doby od zabiegu zawierają składniki takie jak: buraki, pomidory, papryka, czekolada, czerwona kapusta, brokuły, szpinak, aronia, truskawki, jagody, maliny i marchew. Do tej listy zalicza się także przyprawy takie jak cynamon, kurkuma, chili czy mielona papryka. Poza tym należy unikać picia kawy, herbaty, kakao, soków i alkoholi. Poza tym po zabiegu przez 3 tygodnie nie można palić tytoniu. Zaleca się także stosowanie delikatnych dla szkliwa past do zębów.

Zalety wybielania zębów lampą

– długotrwałe efekty: nawet do trzech lat od zabiegu
– szybko widoczne rezultaty: już po pierwszym zabiegu
– bezpieczeństwo: nieinwazyjne działania, nie uszkadzają zębów
– bezboleśnie: zabieg nie podrażnia nerwów
– głębokie działanie: likwidacja przebarwień nawet w głębszych warstwach struktury zębów

Przeciwwskazania do zabiegu

Wykonanie zabiegu daje doskonałe efekty. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na takie działania. Do przeciwwskazań zalicza się:

– okres ciąży i laktacji
– wiek poniżej 16 roku życia
– znaczne ubytki na zębach
– martwe zęby
– nowotwory
– cukrzyca
– epilepsja

Przed zabiegiem należy wyleczyć również stany zapalne, afty, odsłonięte korzenie zębów, kamień nazębny. Zaleca się także wymianę starych plomb na nowe, jeżeli uległy one znacznemu przebarwieniu od czasu ich założenia.

Efekty wybielania zębów

Jak już wspomnieliśmy – efekty są widoczne już po pierwszej wizycie i utrzymują się nawet do trzech lat. Proces wybielania zębów pozwala na rozjaśnienie szkliwa nawet o 14 tonów. Może warto tu wrzucić zdjęcie poglądowe? Najnowocześniejszy sprzęt, którego używamy podczas procesu wybielania zębów pozwala na wiele dostosowań. Podnoszą one nie tylko jakość i trwałość efektów, ale również komfort podczas przeprowadzania zabiegu. Pojedyncza wizyta trwa około 45 minut, a efekty… utrzymują się znacznie dłużej! Zachęcamy do kontaktu i umówienia się na wizytę w naszym gabinecie stomatologicznym.