Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Higienizacja zębów i profilaktyka

Dzięki profesjonalnym zabiegom profilaktycznym wykonywanym przez wykwalifikowaną higienistkę dentystyczną Państwa uśmiech znacznie dłużej pozostanie wolny od przebarwień, próchnicy i licznych stanów zapalnych.

W JB Clinic oferujemy pełen zakres usług związanych z higienizacją zębów i profilaktyką (skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja, instruktaż higieny).

Jednym z najbardziej podstawowych zabiegów higienicznych wykonywanych na zębach jest ich czyszczenie, do którego wykorzystuje się szczoteczki (tradycyjne bądź elektryczne), a także nici dentystyczne. Bardzo istotny jest tez dobór odpowiedniej pasty do zębów, która musi odpowiadać indywidualnym potrzebom każdego z nas. Czasem jednak te fundamentalne zabiegi okazują się niewystarczające, żeby na dłuższy czas zapewnić zębom zdrowie oraz piękny wygląd. W takim wypadku należy udać się do stomatologa, który zaleci wykonanie odpowiednich operacji profilaktycznych.

Skaling

Polega na usunięciu kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków lub specjalnych narzędzi ręcznych. Jego głównym zadaniem, poza efektem estetycznym, jest ochrona zębów przed rozwojem parodontozy, spowodowanej namnażaniem się szkodliwych bakterii w jamie ustnej.

Piaskowanie zębów

Przeprowadzane jest przy użyciu piaskarki profilaktycznej, ma na celu usunięcie osadów oraz wstępne polerowanie zębów. Piaskowanie zębów pozwala na efektywne usunięcie zabrudzeń oraz płytki nazębnej wraz z towarzyszącymi jej przebarwieniami z trudno dostępnych miejsc. Polecane jest ono szczególnie osobom palącym papierosy, a także smakoszom mocnej kawy i herbaty.

Polerowanie zębów

Jest ważnym etapem higienizacji, ponieważ im dokładniej powierzchnie zębów zostaną wypolerowane tym bardziej stają się odporne na ponowne osiadanie osadów.

Fluoryzacja miejscowa

Ma na celu działanie wzmacniające.

Instruktaż higieny jest standardem w naszej klinice. Każdy Pacjent pod okiem naszej Higienistki zostaje uświadomiony o prawidłowych technikach szczotkowania zębów dopasowanych do swoich potrzeb.

Before and after
Kategoria

Stomatologia