Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Karboksyterapia

Karboksyterapia oznacza kontrolowane zastosowanie medycznego dwutlenku węgla (CO2) w celu poprawy mikro i makro krążenia w tkankach, przyspieszenia metabolizmu, redukcji tkanki tłuszczowej, stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu, a także tworzenia nowych naczyń włosowatych.

Bezpieczeństwo, skuteczność i efekty

Terapia dwutlenkiem węgla jest metodą innowacyjną, mało inwazyjną, naturalną i w 100% bezpieczną. Dwutlenek węgla wstrzyknięty śródskórnie za pomocą cieniutkiej igły pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty w poprawie elastyczności skóry i redukcji jej wiotkości. Doskonale radzi sobie z cieniami, obrzękami i zmarszczkami wokół oczu, leczy rozstępy oraz blizny potrądzikowe. Ten sam CO2 zaaplikowany głębiej tj. do tkanki tłuszczowej będzie wysoce skutecznie leczył cellulit, redukował miejscowo zlokalizowane depozyty tłuszczu oraz modelował ciało po zabiegach liposukcji.

Mechanizm działania karboksyterapii

Podany w czasie zabiegu dwutlenek węgla wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody inicjując kaskadę procesów chemicznych w wyniku których zwiększone zostają: uwalnianie tlenu z hemoglobiny oraz przepuszczalność ścian kapilarnych, wzrasta elastyczność włókien kolagenowych, a ich twardość ulega zmniejszeniu. Po zakończeniu procesu CO2 jest wydalany przez płuca.

Ilość wymaganych zabiegów karboksyterapii oraz ich częstotliwość

Terapia CO2 dobierana jest przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta i obejmuje zazwyczaj 4-8 zabiegów w przypadku leczenia problemów zlokalizowanych na twarzy, szyi i dekolcie oraz 10-15 zabiegów dotyczących ciała. Zabiegi wykonywane są co 7 do 14 dni. Nie wymagają znieczulenia i trwają stosunkowo krótko (20-45 min.).

Wnioski

Przedstawiona metoda jest absolutnie wszechstronna, bezpieczna, fizjologiczna, selektywna i bardzo mało inwazyjna. Obejmuje przy tym szeroki zakres wskazań terapeutycznych. Dzięki najnowszej technologii podgrzewania dwutlenku węgla zabiegi z zastosowaniem karboksyterapii nie są bolesne, nie wymagają żadnego przygotowania do zabiegu, a tuż po jego zakończeniu pacjent może powrócić do codziennych czynności. Na szczególną uwagę zasługuje wysoka skuteczność terapii i naturalne efekty, które pozwalają na zachowanie pełnej dyskrecji pacjentom, którzy z niej korzystają.

Karboksyterapia obejmuje szeroki zakres wskazań, wśród których na szczególną uwagę zasługują:

  • leczenie cellulitu,
  • redukcja miejscowo zlokalizowanych depozytów tkanki tłuszczowej,
  • ujędrnienie, poprawa sprężystości skóry oraz wygładzenie zmarszczek,
  • leczenia rozstępów i blizn,
  • usuwanie cieni, obrzęków oraz zmarszczek wokół oczu,
  • hamowanie i odwrócenie procesu wypadania włosów.
Kategoria

Kosmetologia