Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Leczenie próchnicy

Leczenie próchnicy opiera się w naszej klinice o najlepszej jakości sprzęt i materiały. Polega ono na usunięciu przez lekarza dentystę chorych tkanek zęba i założeniu w to miejsce wypełnienia. Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne. Posiadamy również znieczulenie komputerowe.

W naszej klinice do leczenia próchnicy stosujemy najlepszej jakości sprzęt i materiały. Leczenie polega na usunięciu przez lekarza dentystę chorych tkanek zęba i założeniu w to miejsce wypełnienia. Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne. Posiadamy również znieczulenie komputerowe.

Wykorzystujemy dwie metody odbudowy ubytków:

Metoda bezpośrednia

Polega na wypełnieniu ubytku materiałem kompozytowym bezpośrednio w zębie. Stosowane jest w przypadku mniejszych i niezbyt rozległych zmian próchnicowych.Korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych), dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie kształtu i połysku odbudowywanego zęba jak w naturze. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba. Dzięki dużym zdolnościom manualnym udaje się odbudować ząb w sposób idealny, osiągając wysoki poziom estetyki i zachowując przy tym funkcjonalność zęba.

Leczenie próchnicy

Metoda pośrednia

Polega na zastosowaniu gotowego wypełnienia/ nakładu/wkładu zwanego Inlay/ Onlay/Overlay, który przygotowany jest w laboratorium. Jest to najlepsze rozwiązanie odbudowujące brakujące tkanki zęba. Tego typu wypełnienia mają wiele zalet. Są trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie. Odbudowany ząb wygląda bardzo naturalnie i może nadal spełniać swoje funkcje, szczególnie dzięki precyzyjnej odbudowie kształtu anatomicznego. Jest to metoda najbardziej trwała, wytrzymała i estetyczna.

Mundhygiene

Cennik

Leczenie próchnicy w zębie stałym 150 – 300 zł
Opatrunek w zębie stałym 50 zł
Licówka kompozytowa 300 zł
Wypełnienie glassjonomerowe (czasowe) 100 zł
Odbudowa zrębu korony zęba do leczenia kanałowego 150 zł
Kategoria

Stomatologia