Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Leczenie próchnicy

W naszej klinice do leczenia próchnicy stosujemy najlepszej jakości sprzęt i materiały. Leczenie polega na usunięciu przez lekarza dentystę chorych tkanek zęba i założeniu w to miejsce wypełnienia. Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne. Oferujemy również znieczulenie komputerowe.

Podstawą pięknego uśmiechu są zdrowe, wolne od próchnicy zęby. Dlatego właśnie w naszym gabinecie otrzymają Państwo kompletną pomoc w zakresie zwalczania tej szkodliwej bakteryjnej choroby. Podejmowane przez nas leczenie dąży do zachowania zęba oraz przeciwdziałania możliwym powikłaniom. W ramach zwalczania próchnicy usuwamy zajęte tą chorobą tkanki zęba, wypełniając puste miejsca materiałem zwyczajowo wykorzystywanym do odbudowywania zębów.

Kiedy zauważysz u siebie pierwsze objawy próchnicy, nie zwlekaj z wizytą u dentysty. Im mniejszy ubytek, tym łatwiej go wyeliminować. W przypadku bardziej zaawansowanej próchnicy zazwyczaj konieczne okazuje się usunięcie zęba oraz zastosowanie leczenia protetycznego.

Wykorzystujemy dwie metody odbudowy ubytków:

Leczenie próchnicy metodą bezpośrednią

Polega na wypełnieniu ubytku materiałem kompozytowym bezpośrednio w zębie. Stosowane jest w przypadku mniejszych i niezbyt rozległych zmian próchnicowych.Korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych), dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie kształtu i połysku odbudowywanego zęba jak w naturze. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba. Dzięki dużym zdolnościom manualnym udaje się odbudować ząb w sposób idealny, osiągając wysoki poziom estetyki i zachowując przy tym funkcjonalność zęba.

leczenie próchnicy metodą bezpośrednią

Leczenie próchnicy metodą pośrednią

Polega na zastosowaniu gotowego wypełnienia/ nakładu/wkładu zwanego Inlay/ Onlay/Overlay, który przygotowany jest w laboratorium. Jest to najlepsze rozwiązanie odbudowujące brakujące tkanki zęba. Tego typu wypełnienia mają wiele zalet. Są trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie. Odbudowany ząb wygląda bardzo naturalnie i może nadal spełniać swoje funkcje, szczególnie dzięki precyzyjnej odbudowie kształtu anatomicznego. Jest to metoda najbardziej trwała, wytrzymała i estetyczna.

leczenie próchnicy metodą pośrednią

Kategoria

Stomatologia