Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Mezoterapia igłowa

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia to zabieg polegający na bezpośrednim wstrzyknięciu odpowiednich preparatów leczniczych we właściwym stężeniu i składzie w miejsca objęte zmianami chorobowymi lub z defektami kosmetycznymi.

Substancje są wstrzykiwane w problematyczne miejsce w małej ilości. W mezoterapii wykorzystuje się specjalne koktajle z zawartością witamin, aminokwasów, oligoelementów, kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego, krzemu, enzymów i wyciągów tkankowych. Odpowiednio skomponowane substancje odżywcze rewitalizują skórę, pobudzając jej naturalne zdolności regeneracyjne.

W mezoterapii stosowane są obecnie gotowe produkty zamknięte w sterylnych ampułkach lub ampułkostrzykawkach. Mieszanina kilku substancji rewitalizujących i regenerujących nazywana jest koktajlami. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane przez lekarza w zależności od rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta.

Trochę wiedzy

Mezoterapia to profesjonalny zabieg, który od ponad 30 lat jest z powodzeniem wykonywany przez lekarzy medycyny estetycznej na całym świecie. Bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu potwierdzają badania kliniczne oraz jego popularność wśród pacjentów. Znakomicie opracowane składy preparatów zapewniają wysoką jakość i skuteczność zabiegów.

Skład preparatu

kwas hialuronowy – posiada właściwości higroskopijne, ma zdolność pochłaniania i wiązania dużej ilości wody, dzięki czemu doskonale nawilża skórę sprawiając, że staje się jędrna, gładka i elastyczna.

witaminy – odpowiednio dobrane w formule wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności, takiej jak zwiększenie produkcji kolagenu, hamowanie reakcji wolnorodnikowych czy rozświetlenie skóry.

aminokwasy – stanowią podstawowy materiał budulcowy białek takich jak kolagen czy elastyna odpowiedzialnych za jędrność, napięcie i elastyczność skóry.

składniki mineralne – poprawiają metabolizm skóry spowalniając proces starzenia.

koenzymy – przyśpieszają odbudowę tkanek.

kwasy nukleinowe – regulują syntezę białek.

składniki redukujące – hamują procesy wolnorodnikowe w komórkach skóry i naskórka.

Wskazania do zabiegu

 • odmłodzenie i poprawa wyglądu skóry
 • odmłodzenie owalu twarzy
 • wygładzenie zmarszczek
 • redukcja przebarwień
 • przywrócenie napięcia i elastyczności skóry
 • leczenie blizn i rozstępów
 • leczenie cellulitu
 • leczenie wypadania włosów

Efekty zabiegu mezoterapii

+ redukcja zmarszczek

+ poprawa kolorytu skóry

+ nawilżanie skóry

+ rozświetlenie skóry

Procedura zabiegu

Zabieg preparatami trwa od 15 do 30 minut. Przed zabiegiem mezoterapii, dla poprawienia komfortu pacjenta, może zostać zastosowane znieczulenie miejscowe kremem. Następnie skóra jest całkowicie oczyszczana i łagodnie ostrzykiwana preparatem. Inną metodą wykorzystywaną w przypadku zabiegu jest zastosowanie rollera lub pistoletu do mezoterapii. Metoda przynosi spektakularne rezultaty w postaci odmłodzonej oraz zrewitalizowanej skóry.

Skutki uboczne

Tuż po zabiegu może wystąpić miejscowe zaczerwienienie, które powinno zniknąć po kilkunastu minutach. Może pojawić się niewielki obrzęk, który może się utrzymać do następnego dnia.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

 • ciąża
 • alergia
 • cukrzyca (niewyrównanej)
 • stany zapalne skóry
 • opryszczka
 • terapia lekami obniżającymi krzepliwość skóry
 • choroba nowotworowa

BRAK BLASKU

Przed

Po

RÓWNOMIERNE ZABARWIENIE SKÓRY

3_1

Przed

3_2

Po

GŁĘBOKOŚĆ KURZYCH ŁAPEK

4_1

Przed

4_2

Po

ILOŚĆ KURZYCH ŁAPEK

5_1

Przed

5_2

Po

WIELKOŚĆ PORÓW

6_1

Przed

6_2

Po

** Instrumentalne jednoośrodkowe badanie otwarte na grupie 2 pacjentów. Rezultaty po 5 sesjach zabegu w okresie 3 miesięcy.

Kategoria

Medycyna estetyczna