Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Osocze Bogatopłytkowe – Angel System

Osocze bogatopłytkowe (ang. Platelet-rich plasma, w skrócie PRP)

  • preparat krwiopochodny, który otrzymuje się z krwi obwodowej pobranej od człowieka, który zawiera zwiększoną ilość płytek krwi.

Płytki krwi są komórkami krwi. Zawierają między innymi tzw. czynniki wzrostu biorące udział w naprawie tkanek po urazie. Są to:

  • czynnik wzrostu naskórka,
  • czynnik wzrostu fibroblastów,
  • czynnik wzrostu śródbłonka naczyń.

Zabiegi autologiczne (czyli wykorzystujące niezwykłe możliwości regeneracyjne własnych komórek pacjenta) są obecnie najlepszą metodą zwalczającą problemy związane ze starzeniem się skóry.

Wcześniej wykorzystywano osocze zawierające duże stężenie płytek w ortopedii, obecnie także w medycynie estetycznej.

Prof.J.V.Garcia z Hiszpanii i prof. M. Ceccarelli z Włoch stwierdzili, że podanie osocza bogatopłytkowego w skórę w postaci iniekcji powoduje uwolnienie czynników wzrostu, które mają bardzo korzystny wpływ na stymulację skóry do jej odnowy. Opracowali własną metodę pozyskiwania wysokiego stężenia płytek krwi.

Zabieg polega na pobraniu od pacjenta 20 ml krwi, następnie po odwirowaniu, pobiera się tylko osocze i wstrzykuje śródskórnie w skórę twarzy, szyi, dekoltu i rąk. Stwierdzili, że do stymulacji fibroblastów do odnowy wystarczy stosować nakłucia co 1cm, a więc ilość pobranej krwi i uzyskanego osocza wystarcza do ostrzyknięcia tak dużego obszaru skóry. Naukowcy stwierdzili też, że po 6 godzinach od pierwszego podania osocza, wykonanie ponownego zabiegu znacznie zwiększa odpowiedz fibroblastów, na czynniki wzrostu, co ma przełożenie na zwiększenie efektywności zabiegu.

Dzięki metodzie prof. Ceccarelli-Garcia osocze aktywowane jest wewnątrz, a nie na zewnątrz skóry, co daje najlepsze efekty odmładzające. Nie istnieje ryzyko alergii, a uzyskiwane efekty odmłodzenia są doskonałe.

Zabieg podania osocza bogatopłytkowego stosuję się w gabinecie głównie w postaci mezoterapii igłowej.

U młodszych pacjentek zabieg można wykonać 1 raz, u pacjentek powyżej 40 roku życia: 2 razy w ciągu tego samego dnia.

Co uzyskuje się po zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Przede wszystkim zauważalną poprawę napięcia skóry.

Dla podtrzymania efektu u młodszych pacjentek zaleca się powtórzenie zabiegu po 6 miesiącach, u starszych stosowanie co 4 miesiące.

Wg Prof. Garcia i Prof. Ceccarelli po miesiącu od podania osocza bogatopłytkowego powinno zastosować się mezoterapię innymi preparatami, ponieważ wówczas znacznie zwiększona jest odpowiedz fibroblastów, co klinicznie daje lepsze wyniki mezoterapii.

Osocze bogatopłytkowe można też stosować celem wypełniania zmarszczek i bruzd. Zabieg wykonuje się wstrzykując inaczej przygotowane osocze w określone miejsca w obrębie twarzy.

PRP – Angel System

Terapia Angel PRP, bazuje na naukowej wiedzy i innowacyjnych technologiach Medycyny Regeneracyjnej. Jej skuteczność kliniczna, poparta została w ostatnich latach wieloma, bardzo pozytywnymi doświadczeniami Praktyków Medycyny Estetycznej, w Polsce i na świecie. Przeprowadzona pod nadzorem wykwalifikowanego Personelu Medycznego daje spektakularny efekt odmładzający.

Starzejąc się skóra traci elastyczność, ma obniżoną zdolność do zatrzymania wilgoci, zawiera mniejsze stężenie kwasu hialuronowego i co najważniejsz, ma obniżony poziom kolagenu. Stosowanie terapii PRP umożliwia naturalną poprawę kolorytu, elastyczności i tekstury skóry, poprzez stymulowanie wzrostu włókien kolagenu oraz poprawę ukrwienia obszaru iniekcji.

Terapia regeneracyjna PRP jest nowoczesną odmładzającą skórę procedurą anti-aging, która stymuluje własny potencjał organizmu Pacjenta do odbudowy tkanek. Wstrzyknięcie PRP cienką igłą przez skórę, umożliwia uwolnienie Czynników Wzrostu z osocza bogatopłytkowego PRP, co w konsekwencji powoduje najmnażanie komórek, tworzenie się naczyń krwionośnych oraz, co najważniejsze, tworzenie nowych struktur kolagenu.

Terapia odmładzająca… naturalnie

Zaawansowana Biotechnologia

Angel System umożliwia bezpieczną i dokładną separacje Koncentratu Osocza Bogatopłytkowego PRP, wytworzonego z autogennej (własnej) krwi Pacjenta, w warunkach gabinetu zabiegowego. To unikalna technologia, która pozwala Personelowi Medycznemu, dostosowywać nie tylko objętość PRP, ale również jego stężenie, a nawet zawartość czerwonych krwinek, w zależności od wymagań poszczególnych terapii.

Zapytaj Personel Medyczny o Angel System. Dodatkowe informacje, materiały naukowe i video, znajdują się na stronie www.arthrex-celltherapy.com.

Czym jest terapia odmładzająca PRP?

Płytki krwi są naturalnie wystepującym składnikiem krwi i odgrywają ważną rolę w procesie gojenia i regeneracji tkanek. PRP (Platelet Rich Plasma – osocze bogatopłytkowe) to Koncentrat o małej objętości, zawierający kilkukrotnie większą ilość płytek niż krew bazowa Pacjenta. PRP wspiera powstawanie nowego kolagenu i poprawia ukrwienie tkanek – oba te procesy są kluczowe w terapii anty-aging. Terapia PRP nadaje skórze elastyczność, poprawia jej odcień i teksturę.

Jak przygotowuje się PRP?

Mała próbka krwi Pacjenta (od 40ml) jest przetwarzana przy użyciu wysoko specjalistycznego sprzętu medycznego (Komputerowego Separatora Komórkowego Angel System), aby wyodrębnić plazmę bogatopłytkową – PRP. Tak przygotowane unikalne PRP, zawierające czynniki wzrostu, jest wstrzykiwane punktowo pod skórę twarzy, szyi, dekoltu, rąk i innych obszarów wymagających rewitalizacji.

Jak PRP wpływa na tkanki?

PRP zawiera bardzo dużo czynników wzrostu, które stymullują poszczególne fazy procesów regeneracji tkanek. PRP jest, uznanym przez Specjalistów, sposobem naturalnego wsparcia organizmu, w zabiegach odmładzania skóry.

Jak długo trwa zabieg?

Procedura zajmuje od 20 minut do jednej godziny.

Jakich zmian oczekiwać po zabiegu?

Efekty zabiegu postępują stopniowo wraz z odbudowującymi się włóknami kolagenowymi. Skóra już po 1-2 tyg. jest bardziej napięta i wygładzona. Zanikają przebarwienia. Zabieg wykonywany jest jednorazowo, może być powtarzany, w zależności od szybkości naturalnych procesów starzenia się skóry.

Czy osocze bogatopłytkowe jest bezpieczne?

PRP jest autologicznym materiałem (naszą własną tkanką), co gwarantuje pełne bezpieczeństwo i brak ryzyka działań niepożądanych. Angel PRP jest przetwarzane według najwyższych standardów klinicznych, w ramach całkowicie zamkniętego obwodu sterylnego, jednorazowego filtra separującego, umożliwiającego Specjalistycznemu Personelowi Medycznemu, bezpieczną i łatwą pracę, w ramach przygotowania produktów z krwi.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania osocza bogatopłytkowego?

Należy poinformować Personel Medyczny, w zakresie przyjmowanych srodków farmakologicznych, szczególnie rozrzedzających krew, leków sterydowych lub jakichkolwiek długoterminowych terapii.

Czy wszystkie systemu pozwalające przygotować PRP są takie same?

Nie, nie wszystkie systemy do PRP są takie same. Istnieje coraz więcej dowodów klinicznych, które wskazują, że stosowanie w terapii koncentratu PRP, który zawiera wyższe stężenie płytek krwi, zapewnia najlepsze rezultaty. Badania wskazują, że minimalne stężenie terapeutyczne płytek krwi dla skutecznego odmladzania skóry to ponad 1.000.000 plt/µl (1 milion płytek krwi na mikrolitr). Oznacza to, że system produkujący PRP musi skoncentrować płytki krwi Pacjenta na poziomie min. 6-7 razy wartość bazowa, bo dopiero w warunkach takiej koncentracji płytek, zachodzą procesy stymulacji formowania kolagenu. Dodatkowym kryterium doboru Systemu PRP, jest poziom hermatokrytu w koncentracie – max. 4% (wyższy poziom może skutkować tymczasowymi przebarwieniami skóry w miejscu aplikacji).

Cennik

Twarz 2600 zł
Mezoterapia skóry głowy 2600 zł
Twarz, szyja, dekolt 3800 zł
Twarz, szyja, dekolt, skóra głowy 5000 zł
Twarz, szyja, dekolt, skóra głowy, dłonie 5500 zł
Kategoria

Medycyna estetyczna