Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Powiększanie ust

Trochę wiedzy

Zabiegi powiększania i modelowania ust są skierowane zarówno do młodych, jak i dojrzałych osób. U młodych osób problemem są zbyt małe, wąskie usta lub słabo zarysowany kontur ust. W późniejszym wieku wstrzykiwanie preparatów kwasu hialuronowego daje wyraźny efekt odmładzający, gdyż w miarę procesu starzenia zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w skórze, usta odwadniają się, skóra na nich staje się cienka i ulega wysuszeniu, usta tracą swoją objętość i jędrność. Dlatego do zabiegów powiększania ust wykorzystuje się kwas hialuronowy.

W zależności od potrzeb pacjenta można:

  • powiększyć objętość ust
  • wzmocnić kontur
  • wypełnić drobne zmarszczki wokół ust
  • podnieść opadające kąciki ust.

Usta nawet po wchłonięciu preparatu są w zdecydowanie lepszej kondycji niż przed zabiegiem – są lepiej nawilżone i jędrniejsze.

W jakim celu stosuje się wypełnianie ust?

Celem zabiegu jest dodanie lub przywrócenie ustom wyraźnie większej objętości, przy jednoczesnej poprawie ich jędrności oraz dogłębnym nawilżeniu tkanek. Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszym zabiegów medycyny estetycznej. Dodatkowo, wypełniacz podkreśli kontur ust lub zlikwiduje ewentualną asymetrię, dopasowując efekt końcowy do oczekiwań danego klienta.

Dlaczego z wiekiem usta tracą pierwotną jędrność i objętość?

Z wiekiem zmniejsza się w naszym organizmie poziom kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za magazynowanie wody. Zmniejszona akumulacja wody sprawia natomiast, że usta stają się przesuszone, tracą swoją sprężystość i objętość. Dodatkowo, na pogorszenie stanu skóry mają wpływ czynniki zewnętrzne, przede wszystkim szkodliwe promieniowanie UV. Sposobem na naprawę szkód wyrządzonych przez negatywne procesy jest wypełnianie ust kwasem hialuronowym.

Kategoria

Medycyna estetyczna