Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Radiologia cyfrowa – zdjęcia RTG zębów

Radiowizjografia cyfrowa, czyli cyfrowy rentgen o zminimalizowanej dawce promieniowania jest nieodzownym elementem diagnostycznym w stomatologii zarówno na etapie planowania, jak i w trakcie leczenia.

Zdjęcia RTG zębów wykonywane są w celu:

  • diagnostycznym – ustalenie przyczyn dolegliwość u naszych pacjentów.
  • kontrolnym – weryfikacja efektów przeprowadzonego zabiegu.
  • śród-zabiegowym – wykonanie zdjęcia w trakcie leczenia np. kanałowego.
  • przed leczeniem protetycznym, chirurgicznym, implantologicznym.

Do dyspozycji mamy zdjęcia zębowe, skrzydłowo-zgryzowe oraz pantomograficzne.

Zdjęcie zębowe – najprostsze i najczęściej stosowane do precyzyjnej diagnostyki pojedynczych zębów.

Zdjęcie skrzydłowo-zgryzowe – uwidacznia tylko korony zębów, jednocześnie górnych i dolnych. Stosowane głównie do oceny ognisk próchnicy w przestrzeniach międzyzębowych

Zdjęcia pantomograficzne – obraz pantomograficzny pozwala na jednoczesne uwidocznienie całego uzębieni, kości szczęki oraz struktur sąsiednich na jednym zdjęciu. Na jego podstawie możemy przeprowadzić konsultację medyczną i przedstawić plan leczenia już na pierwszej wizycie

W naszej Klinice do diagnostyki wykorzystywana jest nowoczesna aparatura, dająca gwarancję i bezpieczeństwo. Dawki promieniowania są minimalne, ustalane indywidualnie dla każdego Pacjenta.

Przed wykonaniem zdjęcia należy poinformować lekarza o ewentualnej ciąży.

Zalety radiologii cyfrowej w stomatologii

Wykorzystywanie radiologii cyfrowej w stomatologii przynosi szereg korzyści. Przede wszystkim istnieje możliwość dowolnego zwiększania, zmniejszania, wysycenia barw, modyfikacji zaczernienia, a także w razie potrzeby wyświetlania negatywów i pozytywów. W przypadku tej techniki można bardzo szybko odkryć patologiczne zmiany w budowie zęba, a wszystko dzięki szczegółowym analizom wybranego obszaru zainteresowania, właściwie zupełnie niedostępnym dla technologii analogowej. Radiologię cyfrową cechuje także trwałość zdjęcia zapisywanego na specjalnej płycie obrazowej, będącej jednocześnie detektorem promieniowania. Takie zdjęcie nigdy się nie starzeje, jakość przedstawianego przez nie obrazu pomimo upływu czasu pozostaje tak samo wysoka.

Kategoria

Stomatologia