Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Jak zadbać o usta latem ?

JB Clinic Zielona Góra / Kosmetologia  / Jak zadbać o usta latem ?

Jak zadbać o usta latem ?

Latem nasze usta nie mają lekko. Wiatr, piach, wysokie temperatury na zewnątrz, klimatyzacja w aucie i pomieszczeniach. Jak o nie dbać w okresie letnim? Jak je chronić i pielęgnować by w trakcie wakacji nie postarzały się o kilka lat? Mamy super propozycję.

Poznaj swoje usta

Błona śluzowa ust nie zatrzymuje wody, tak jak skóra, dlatego też łatwiej w tym obszarze o odwodnienie. Brak w niej również gruczołów łojowych, które podczas upałów natłuszczałyby usta – dlatego tak łatwo o ich przesuszenie. Dodatkowo usta i ich okolice to jeden z najbardziej dynamicznych obszarów naszej twarzy. Służą nie tylko do mówienia i jedzenia, lecz również do wyrażania różnego rodzaju ekspresji, i min. Innymi słowy, są mocno eksploatowane i szczególnie latem, gdy są narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, trzeba im poświęcić więcej uwagi. Jak je chronić?

Nawilżanie w sztyfcie

Dzięki niemu jednocześnie chronimy i pielęgnujemy usta. Doskonałe działanie nawilżające wykazują specjalne, przeznaczone do pielęgnacji ust balsamy, a także miód, wazelina kosmetyczna i maść apteczna z witaminą A. Dużą popularnością cieszą się również preparaty wykorzystujące naturalne ekstrakty. Są wśród nich aloes, zielona herbata, masło shea, mięta, rumianek, drzewo herbaciane, olejek migdałowy czy jojoba. Działają nawilżająco, kojąco, regenerująco, odżywiająco. Można sobie wybrać pomadkę w zależności od potrzeb. Dodatkowo, takie naturalne kosmetyki przepięknie pachną.

Nawilżanie w ampułce

Pełne, jędrne usta wpływają na naszą atrakcyjność i nadają twarzy młodzieńczy wygląd. Odwrotnie w przypadku, gdy są przesuszone – twarz wygląda staro i niezdrowo. Oprócz pielęgnacji zewnętrznej, należy zadbać o ich właściwe nawodnienie od wewnątrz. W tym celu stworzone zostały wypełniacze kwasu hialuronowego, których wstrzyknięcie powoduje wzrost nawilżenia i jędrności ust. Ich podanie wypełnia wargi i likwiduje widoczne zmarszczki, przy zachowaniu naturalnego kształtu. A co najważniejsze, na całą procedurę wystarczy zarezerwować sobie godzinę czasu. Wpierw znieczulenie, potem podanie preparatu i efekt zabiegu gotowy. Należy pamiętać, że może zdarzyć się lekki, 2-3 dniowy obrzęk, więc lepiej tego nie robić tuż przed wejściem do samolotu.

Podsumowując: wystarczą dwa kroki, by Twoje usta nie poddały się niekorzystnemu działaniu letniej aury, a nawet wyglądały w tym okresie znacznie lepiej niż zwykle. Odpowiednia pomadka ochronna (większość z nich zawiera dodatkowo filtry UV) oraz wypełniacz to super duet dzięki którym będziesz zachwycać pełnymi i jędrnymi ustami w trakcie wymarzonych wakacji.