Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Sucha skóra – jak się jej pozbyć ?

JB Clinic Zielona Góra / Kosmetologia  / Sucha skóra – jak się jej pozbyć ?

Sucha skóra – jak się jej pozbyć ?

Jędrna, gładka i elastyczna skóra jest symbolem młodości, dobrego samopoczucia i zdrowia. Niestety, każdego dnia odparowuje z niej woda przez co staje się sucha, szorstka, niejednokrotnie zaczerwieniona, a na koniec usiana drobnymi zmarszczkami. To nawracający i uciążliwy problem wielu kobiet oraz mężczyzn. Jak sobie z nią radzić? Zacznijmy od początku.

Przyczyny suchej skóry to m.in.:

• warunki atmosferyczne: wiatr, zmiany temperatur, silne słońce, mróz, wilgoć
• detergenty
• klimatyzacja w pomieszczeniu lub samochodzie
• zmieniające się pory roku
• geny
• wiek
• przyjmowane lekarstwa, w tym hormony
• nieprawidłowa dieta
• mała ilość spożywanych płynów
• stres

Wszystkie te czynniki mogą powodować oraz nasilać objawy suchości. Warto je znać, jak również mieć świadomość prawidłowej i indywidualnej pielęgnacji. Rozpoznając przyczynę łatwiej możemy zapobiec nieprzyjemnym objawom.

Jak prawidłowo dbać o skórę?

Najprościej można by powiedzieć, że dwutorowo. Po pierwsze zabezpieczać warstwę zewnętrzną (ochronny płaszcz hydrolipidowy) przed parowaniem oraz kontrolować odpowiedni poziom wody wewnątrz skóry. Kiedy zapewnimy jej odpowiednie nawilżenie i będzie ona w lepszej kondycji, zwiększy się jej odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz starzenie.

Odpowiedni krem

Zadaniem odpowiednich kosmetyków jest zmniejszenie parowania wody przez naskórek czyli zatrzymanie jak największej ilości wody w skórze. W tym celu warto sięgnąć po sprawdzone preparaty linii Cetaphil, dostępne w aptekach. Cetaphil MD Dermoprotektor odpowiada za głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry. Sprawia to jego unikatowy skład i najwyższe wśród dermokosmetyków stężenie silnie wiążącej wodę gliceryny. Cetaphil DA Ultra to intensywnie nawilżający krem, uzupełniający brakujące w skórze lipidy o potwierdzonym klinicznie 24-godzinnym działaniu. Cetaphil PS Lipoaktywny chroni skórę tworząc na jej powierzchni tzw. film ochronny oraz dodatkowo ją regeneruje i nawilża. Idealnie nadaje się również do pielęgnacji skóry po zabiegach estetycznych. Preparaty Cetaphil to wielokrotni zwycięzcy plebiscytu: Perła Dermatologii Estetycznej – nagrody corocznie przyznawanej przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Wewnętrzne nawilżanie

Jeśli chcesz przeciwdziałać procesom starzenia, wygładzić istniejące już zmarszczki, musisz również dostarczyć swojej skórze składniki działające głębiej. Jak? Doskonałym sposobem jest zabieg Restylane Skinboosters, który zawiera stabilizowany kwas hialuronowy stworzony do nawilżenia i utrzymania odpowiedniej gospodarki wodnej skóry. Procedura polecana jest osobom w każdym wieku, gdyż pozwala w skuteczny i bezpieczny sposób przywrócić sprężystość oraz blask. Poprawa jej gładkości i elastyczności widoczna jest długotrwale, gdyż preparat pobudza produkcję naturalnego kolagenu. Na początek należy wykonać serię 3 zabiegów w odstępie około miesiąca. Później, w zależności od kondycji skóry zalecane są zabiegi podtrzymujące. O tym w jakim terminie je wykonać określi lekarz na podstawie oceny skóry.

Na wiele czynników powodujących przesuszenie skóry nie mamy wpływu. Część, dzięki większej świadomości możemy ograniczyć bądź wyeliminować. Wystarczy od siebie dodać właściwą pielęgnację i sukces będzie gwarantowany.