Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Protetyka

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. Do odtworzenia zębów wykorzystuje się uzupełnienia protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).
Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (na podbudowie metalowej), a do stałych m.in. uzupełnienia ceramiczne – korony i mosty (porcelana na podbudowie metalowej lub bezmetalowej – bardziej estetyczne).

Aby uzupełnienia protetyczne spełniały wymagania estetyki i piękna należy wziąć pod uwagę bardzo różne kryteria. Najważniejsze jednak jest, aby odtworzone zęby były w naturalnych proporcjach i ich ustawienie było harmonijne w stosunku do dziąsła, warg i twarzy.

Cennik protetyki

Wax-up 50 zł (1 ząb)
Mock – up 50 zł (1 ząb)
Inlay/onlay/overlay kompozytowy 500 zł
Inlay/onlay/overlay porcelanowy 1000 zł
Wkład koronowo – korzeniowy z włókna szklanego 250 zł
Wkład koronowo – korzeniowy lany (metal nieszlachetny) 350 zł
Wkład koronowo – korzeniowy ze złota 350 zł + koszt złota
Korona pełnoceramiczna 1000 zł
Korona ceramiczna na cerkonie 1300 zł
Korona ceramiczna na metalu Cr-Co 800 zł
Korona tymczasowa bezpośrednia 50 zł
Korona tymczasowa pośrednia 100 zł
Frezowanie korony 50 zł
Proteza akrylowa 800zł (1łuk)
Proteza szkieletowa 1500 zł
Proteza szkieletowa na zasuwach 2500 zł
Proteza teleskopowa 2000 zł
Korona teleskopowa 1500 zł
Naprawa protezy 150 zł
Dostawienie zęba do protezy 30 zł
Podścielenie protezy 200 zł
Szyna relaksacyjna 250 zł

Poszukują Państwo wykwalifikowanego stomatologa? W Zielonej Górze znajduje się JB Clinic – profesjonalny gabinet łączący w sobie miłą atmosferę z wysokiej jakości usługami z dziedzin stomatologii i medycyny estetycznej. Piękny uśmiech dodaje uroku i pewności siebie niezależnie od wieku, dlatego tak istotne jest, aby dbać o zęby przez całe życie. W przypadku konieczności odbudowy zębów, np. po leczeniu kanałowym, czy chęci przywrócenia estetycznego wyglądu zniszczonym zębom z pomocą przychodzi protetyka stomatologiczna.

Ta dziedzina stomatologii umożliwia uzupełnianie różnorodnych ubytków zębowych: zarówno tych pojedynczych, jak i mnogich. Nasze protezy są wykonane z innowacyjnych materiałów, co sprawia, że ich codziennie użytkowanie jest niezwykle komfortowe. Lekarze stomatolodzy pracujący w JB Clinic stale poszerzają swoje kompetencje z zakresu protetyki stomatologicznej, aby w jak największym stopniu służyć pomocą naszym pacjentom i spełniać ich oczekiwania związane z zabiegami.

Kategoria

Stomatologia