Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Leczenie kanałowe

Endodoncja czyli leczenie kanałowe to sposób leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi. Polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba oraz wypełnieniem ich odpowiednim materiałem.

Leczenie endodontyczne zalecane jest przy bardzo głębokich ubytkach próchnicowych, martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, ze wskazań protetycznych – przed wykonaniem korony lub mostu.

Prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych. Efekt leczenia w postaci cofających się zmian zapalnych w tkankach okołowierzchołkowych widać już po 3 miesiącach od zakończenia leczenia na zdjęciu RVG.

Dzięki udoskonalaniu technik endodoncji większość zębów, które w przeszłości byłyby do usunięcia obecnie można uratować. Wielu pacjentów mając złe doświadczenie związane z leczeniem kanałowym często staje przed dylematem leczyć czy usunąć ? To drugie rozwiązanie jest nieodwracalne i powinno się je traktować jako ostateczność.
Staramy się aby leczenie było dla pacjenta jak najmniej uciążliwe, krótkie, komfortowe i bezbolesne.

Dysponujemy nowoczesną aparaturą, która pozwala na dokładną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia jak i monitorowaniem jego przebiegu (Radiowizjograf) oraz systemem do maszynowego opracowywania kanałów który znacznie skraca czas pracy oraz pozwala na uzyskanie bardziej przewidywalnego efektu  leczenia. Kanały korzeniowe wypełniamy stosując innowacyjne urządzenie ciekłej gutaperki: zestaw B&L SuperEndo α2 i SuperEndo β. Całe leczenie przeprowadzamy w koferdamie i w powiększeniu, posiadamy najnowszą wersją specjalistycznego mikroskopu zabiegowego Carl Zeiss.

Jeśli stają Państwo przed trudnym wyborem: usunięcie zęba czy leczenie kanałowe, w naszym gabinecie stomatologicznym JB Clinic w Zielonej Górze uda się znaleźć nie tylko właściwą odpowiedź, ale także fachową pomoc. Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie stomatologii oraz medycyny estetycznej. Nasi lekarze stomatolodzy, po dokładnym zbadaniu stanu uzębienia oraz po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego z pacjentem, zaproponują plan leczenia i rozwieją wszelkie Państwa wątpliwości na temat leczenia kanałowego zębów.

mikroskop carl zeiss

Leczenie kanałowe nie jest już bolesne

Wiele osób postrzega tę metodę jako bardzo bolesną i z tego też powodu z niej rezygnuje. Nic bardziej mylnego, dzisiejsza stomatologia dokłada wszelkich starań, aby wyeliminować doznania bólowe poprzez zastosowanie skutecznego znieczulenia miejscowego. Co więcej, obecnie leczenie kanałowe zęba odbywa się w kilkukrotnie krótszym czasie, niż miało to miejsce dawniej, ponieważ nie ma konieczności wykonywania zabiegu wieloetapowo.

Endodoncja, w przeszłości ciesząca się złą sławą wśród pacjentów, dziś – dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii oraz wysokiej jakości materiałów – jest zabiegiem zdecydowanie bardziej komfortowym, niż się na pozór wydaje. W gabinecie stomatologicznym JB Clinic wykorzystujemy innowacyjne metody oraz urządzenia, co sprawia, że leczenie jest szybsze, praktycznie bezbolesne i zdecydowanie bardziej precyzyjne niż kilkanaście lat temu. Przykładem tego jest leczenie kanałowe pod mikroskopem zabiegowym Carl Zeiss, cenionego na rynku producenta nowoczesnego sprzętu optycznego. Współczesna stomatologia za pomocą specjalistycznych narzędzi jest w stanie wyeliminować niepożądane tkanki nawet w zakrzywionych kanałach korzeniowych, ratując zęby, które jeszcze do niedawna musiałyby zostać usunięte.

Gdy potrzebujesz leczenia kanałowego

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości z Państwa strony, zapraszamy serdecznie do kontaktu! Nasi lekarze stomatolodzy są do Państwa dyspozycji i z chęcią dostarczą odpowiedzi na nurtujące pytania, jeśli chodzi o leczenie kanałowe zęba i inne problemy stomatologiczne. JB Clinic, Zielona Góra – czekamy na Państwa od poniedziałku do piątku lub pod numerem telefonu podanym w zakładce: Kontakt.

Kategoria

Stomatologia