Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Piękno bierze się ze zdrowia !

JB Clinic Zielona Góra / Stomatologia  / Piękno bierze się ze zdrowia !

Piękno bierze się ze zdrowia !

Badanie profilaktyczne – często termin mylnie rozumiany. Kojarzony z badaniami przesiewowymi lub tymi na wyraźne zalecenie lekarza. A prawdą jest, że ich wykonanie we właściwym czasie to przede wszystkim nasz obowiązek i zarazem święty spokój. Dzięki nim nie przeoczysz drobnych problemów ze zdrowiem i zadziałasz zanim staną się poważne.

Okres wakacyjny sprzyja rozluźnieniu w pracy, mniejszej ilości domowych obowiązków i innych całorocznych obciążeń. Jest to doskonały czas, by pomyśleć o sobie i naprawdę o siebie zadbać. Jak? Wykonując badania profilaktyczne. To najlepsza inwestycja w siebie.

Kiedy zacząć? Zaskoczymy Cię, ale już po 20 roku życia. Wpierw skupiasz się na podstawowej profilaktyce związanej z badaniem piersi czy cytologią. Warto pamiętać o regularnych przeglądach skórnych, stomatologicznych, okulistycznych i ogólnym badaniu krwi oraz moczu. Z biegiem czasu dołącz USG piersi, RTG klatki piersiowej oraz mammografię. W wieku średnim niezbędne będzie badanie poziomu hormonów tarczycy i badanie kału na obecność krwi utajonej. W tym też czasie rekomendowane są gastroskopia i kolonoskopia. Kolejne procedury to elektrokardiogram, oznaczenie poziomu hormonów płciowych we krwi oraz badanie densytometryczne (gęstości kości). Z biegiem czasu częstotliwość badań może się zwiększyć lub poszerzyć o inne, przez nas nie wymienione – o tym decyduje na podstawie Twojego zdrowia lekarz prowadzący.

Wydaje Ci się dużo? Pamiętaj, że od tych badań może zależeć Twoje życie. Szybkie podjęcie leczenia często pozwala na 100% sukcesu terapii i całkowitego wyzdrowienia, więc warto trzymać się terminów i świadomie dbać o swoje zdrowie. Dla siebie i dla innych.

Serdecznie zapraszamy do JB Clinic Stomatologia | Medycyna Estetyczna | Kosmetologia w Zielonej Górze na przegląd stomatologiczny!