Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Endermologia Zielona Góra

JB Clinic Zielona Góra / Kosmetologia  / Endermologia Zielona Góra
Endermologia

Endermologia Zielona Góra

Piękna sylwetka jest często nagrodą za systematyczne ćwiczenia oraz dobrą dietę. Każdy z nas marzy o zniewalającym wyglądzie. Zdrowy tryb życia jest nie tylko mądry, ale stał się modny. Jednak dieta i ćwiczenia nie zawsze są w stanie utrzymać nasze ciało w takiej kondycji, jakiej oczekujemy. Wpływa na to wiele czynników. W takich przypadkach warto zastosować zabieg endermologii. Endermologia to prosty sposób na piękne ciało. Inaczej nazywana jest masażem podciśnieniowym. Stosuje się ją kiedy ani dieta, ani ćwiczenia nie przynoszą efektów, a estetyka naszego ciała w dalszym ciągu nie jest zadowalająca. Marzysz o idealnej sylwetce bez cellulitu oraz o jędrnej skórze? Dzięki endermologii LPG jest to możliwe.

Jak działa endermologia?

Endermologia LPG jest całkowicie naturalną, bezinwazyjną i skuteczną metodą, która pozwala na mechaniczną stymulację skóry. Dzięki temu reaktywuje się metabolizm komórek. Ponad 128 różnych badań w ciągu 30 lat działalności badawczej udowodniło niezawodność działania zabiegów oraz ich 100% bezpieczeństwo.

Endermologia uruchamia głębokie procesy biochemiczne. Masaż pobudza skórę do opróżniania wypełnionych tłuszczem adipocytów, czyli komórek tłuszczowych. Dzięki temu wracają one do swojego pierwotnego stanu i kształtu. Tkanka tłuszczowa zostaje zmniejszona w znacznym stopniu. Natomiast zmiękczenie jej pozwala na uwolnienie zastojów limfatycznych. Poprawia się dzięki temu mikrokrążenie, które pomaga organizmowi zwalczyć cellulit. Proces poprawy mikrokrążenia poprawia również metabolizm i wydolność organizmu, a w rezultacie daje to efekty pomniejszenia obwodów partii ciała i odzyskanie pożądanego kształtu.

Zabiegi endermologii można przeprowadzić na twarzy i wszystkich partiach ciała poza piersiami. Technika wykonywania zabiegu oparta została na działaniu elektronicznie sterowanych rolek i wykorzystania próżni. Zasada działania opiera się o trzy różne tryby, dzięki czemu pozwala na dostosowanie działania do potrzeb pacjenta:

ROLL IN
– mobilizuje tkankę tłuszczową
– aktywuje proces lipolizy
– stymuluje adipocyty
– działa na złogi tłuszczu

ROLL OUT
– stymuluje produkcję kolagenu i elastyny
– tonizuje tkanki skóry

ROLL UP

– wygładza cellulit
– stymuluje układ limfatyczny
– wspomaga modelowanie sylwetki

Przebieg zabiegu endermologii

Przed rozpoczęciem zabiegu terapeuta przeprowadza wywiad, dzięki któremu można określić cel zabiegu oraz dokonuje pomiarów. Pacjent musi założyć specjalny kostium, który zapewni optymalną moc zabiegu i jednocześnie nie będzie utrudniał jego przebiegu. Czas trwania jednego spotkania to około 40-60 minut. Zaleca się, aby wykonywać serie od 10 do 20 zabiegów w częstotliwości dwa razy w tygodniu. Cały proces przebiega przyjemnie i bezboleśnie. Co ważne – jest w pełni bezpieczny dla organizmu. Wyniki i rezultaty dokumentowane są pomiarami i zdjęciami. Dzięki temu pacjenci mają pełny pogląd na pozytywne zmiany ich ciała.

Przeciwwskazania

Głównym przeciwwskazaniem do zabiegów endermologii jest czynne przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Nie powinno się również wykonywać tego zabiegu w trakcie ciąży i laktacji, ponieważ może on nie przynieść tak dużych efektów. Nie zaleca się wykonywania zabiegu u osób, które zmagają się z problemem żylaków, ponieważ może mieć to na nie negatywny wpływ. Skutki uboczne zabiegu są bardzo rzadkie i ograniczają się jedynie do drobnych siniaków w miejscach masowanych. Na szczęście nie utrzymują się długo. Tak więc z zabiegu endermologii może skorzystać prawie każdy, a efekty będą zadowalające bez ryzyka poważnych zmian zdrowotnych.

Efekty

Proces regeneracji organizmu, wygładzenie skóry, zmniejszenie obwodów to tylko niektóre z pożądanych efektów, jakie są na wyciągnięcie ręki dzięki zabiegom endermologii. Po odpowiednim dobraniu zabiegów efekty można nastawić na wygładzenie i rozświetlenie skóry twarzy lub na poprawę kondycji skóry i tkanek na całym ciele. Endermologia ma pozytywny wpływ nie tylko na stan skóry, mięśni oraz tkanek, ale również na samopoczucie pacjenta. Podczas masażu w organizmie wydzielają się endorfiny. Dzięki nim pacjent może poczuć się odprężony i szczęśliwy. Pozytywny wpływ na psychikę mają również długotrwałe efekty, które z pewnością pozwolą się cieszyć pięknem ciała i podnieść pewność siebie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach zabiegu, zachęcamy do przeczytania naszego poprzedniego wpisu na temat endermologii LPG, a jeśli chcesz umówić się na wizytę i poprawić kondycję swojego ciała – zapraszamy do kontaktu.