Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Dlaczego warto wybrać prywatne leczenie w gabinecie dentystycznym?

JB Clinic Zielona Góra / Stomatologia  / Dlaczego warto wybrać prywatne leczenie w gabinecie dentystycznym?
prywatne leczenie w gabinecie dentystycznym

Dlaczego warto wybrać prywatne leczenie w gabinecie dentystycznym?

Badania, ale również doświadczenia z życia codziennego wskazują, że zdecydowana większość Polaków woli leczyć swoje zęby prywatnie. W przypadku bólu zęba prawie 70% osób wybiera prywatne gabinety dentystyczne. Dlaczego tak jest?

Leczenie prywatne a NFZ

Główną bolączką Polaków w przypadku usług wykonywanych na NFZ przez dentystów jest przede wszystkim długi czas oczekiwania na przyjęcie. Wielu naszych rodaków wśród minusów leczenia refundowanego wskazuje także na nietrwałość i niedokładność wykonywanych usług. Inaczej jest, kiedy mówimy o prywatnych gabinetach stomatologicznych. Choć w prywatnym gabinecie dentystycznym za leczenie będziemy musieli zapłacić, to mamy pewność kompleksowego podejścia przez dentystę do naszych problemów. Aż 72% badanych stwierdziło, że jednym z problemów w publicznej służbie zdrowia jest zbyt mała liczba refundowanych zabiegów. Taka sytuacja może sprawić, że po wyeliminowaniu jednego problemu z uzębieniem i tak będziemy musieli zgłosić się na prywatną wizytę do tego samego lub innego dentysty.

Publiczna stomatologia coraz mniej popularna

Jak już powiedzieliśmy – prywatne praktyki dentystyczne cieszą się dużo lepszą opinią, niż te, działające pod patronatem NFZ. Coraz częściej pacjenci wolą zainwestować z własnej kieszeni w obsługę wysokiej jakości. Wiąże się to bezpośrednio z tym o czym pisaliśmy wyżej. Długi czas oczekiwania, brak zaufania, jakość czy w końcu kompleksowość usług dentystycznych. Właśnie to skłania Polaków do szukania pomocy bezpośrednio w prywatnych gabinetach dentystycznych.

Oczekiwania a możliwości

Jeśli w grę wchodzi nasze zdrowie jakość ma duże znaczenie. Niestety często zdarza się tak, że gabinety praktykujące pod sztandarem NFZ oprócz tego, że nie oferują wszystkich zabiegów (zabiegi nie są refundowane), to często pacjenci zwracają uwagę na to, że standard gabinetów odbiega od oczekiwań, a stosowane w nich sprzęty są przestarzałe. Podobnie z resztą, jak lista refundowanych usług…

Zamiatanie problemów pod dywan, podobnie jak usuwanie zębów, które można jeszcze odratować czy aplikowanie nietrwałych plomb już od dawna przestały zadowalać klientów. Tendencja wybierania prywatnych gabinetów stomatologicznych jest jawnym apelem pacjentów. Apelem o wysoką jakość, dbałość o szczegóły i działania przy użyciu najnowszych technologii. W JB Clinic odpowiadamy na te wymagania. Dlatego zapraszamy do umówienia się na prywatną wizytę w naszym gabinecie dentystycznym.