Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Mezoterapia igłowa w Zielonej Górze

JB Clinic Zielona Góra / Medycyna estetyczna  / Mezoterapia igłowa w Zielonej Górze
Zabieg mezoterapii igłowej w Zielonej Górze

Mezoterapia igłowa w Zielonej Górze

Mezoterapia igłowa to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Jest on efektywnym sposobem na poprawę kondycji skóry, dzięki użyciu naturalnych substancji wstrzykiwanych bezpośrednio w miejsca objęte defektami. Realizacja takich zabiegów jest już możliwa w Zielonej Górze.

Historia mezoterapii igłowej

Technikę mezoterapii możemy zawdzięczać Michelowi Pistorowi, francuskiemu lekarzowi, który po raz pierwszy wykorzystał ją w 1952 roku do leczenia migreny. Niedługo później mezoterapii zaczęto powszechnie używać również do zwalczania żylaków, łysienia, łuszczycy i innych chorób skórnych.

Przez lata ta terapia nabierała coraz większego grona zwolenników, dzięki czemu na stałe zagościła w dziedzinie medycyny estetycznej. Obecnie mezoterapię igłową wykorzystuje się do redukcji zmarszczek, usunięcia cellulitu, blizn, rozstępów, leczenia wypadania włosów i wielu, wielu innych niedogodności skórnych. Zabieg ten cały czas się rozwija i technikom mezoterapii wciąż przybywa innowacyjności i nowych pozycji na liście zastosowań.

Jak działa mezoterapia?

Mikroigły wstrzykują pod skórę niewielkie dawki koktajli leczniczych, takich jak mieszanki substancji rewitalizujących i regenerujących, w których skład wchodzą witaminy, substancje odżywcze, aminokwasy i inne. Skład takich mieszanek dobierany jest indywidualnie do potrzeb klienta z uwzględnieniem pożądanego efektu końcowego całej terapii. Bezpośrednie dostarczenie wszystkich substancji, jakich potrzebuje skóra sprawia, że staje się ona piękniejsza i zdrowsza w krótszym czasie i z bardziej widocznym efektem, niż w przypadku innych metod.

Mezoterapia w Zielonej Górze – proces mezoterapii

Stosunkowo krótka i mało skomplikowana procedura pozwala na osiągnięcie satysfakcji przez nas i naszych klientów. Efekty są widoczne już nawet po pierwszym zabiegu i utrzymują się bardzo długo, pozostawiając skórę odmłodzoną, oczyszczoną i zregenerowaną. Cały cykl terapii składa się z kilku (ok. 4-10) spotkań – w zależności od potrzeb i kondycji skóry – realizowanych po jednym zabiegu w odstępach co 3-4 tygodnie.

Skutki uboczne mezoterapii igłowej

Po każdym z zabiegów może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie lub zasinienie (zwłaszcza w przypadku problemów z krzepliwością krwi). Takie efekty uboczne są jednak jak najbardziej bezpieczne i znikają samoistnie po kilku dniach.

Kiedy powinno się unikać zabiegów?

Przed każdą rejestracją na leczenie mezoterapią lekarz medycyny estetycznej powinien wyeliminować możliwość dopuszczenia do zabiegu osobę z którymś z przeciwwskazań. Należą do nich między innymi: ciąża, alergia, na któryś ze składników koktajlu leczniczego, stany zapalne skóry, opryszczka itd. Lekarz, który prowadzi terapię na podstawie badań i informacji powinien dostosować jej przebieg do Twoich indywidualnych potrzeb.

Mezoterapia w JB Clinic w Zielonej Górze to szansa na poprawę kondycji skóry, jej odmłodzenie, oczyszczenie i regenerację w najlepszych warunkach. Nasza profesjonalna kadra zadba o Ciebie tak, aby wszystkie działania w pełni bezpiecznie i bezboleśnie prowadziły do wymarzonych efektów.